• POCZTA WALENTYNKOWA

2018-01-18 08:50:37

14 lutego obchodzimy dzień Świętego Walentego, zwany Dniem Zakochanych, czyli popularne „Walentynki”. W tym dniu zwyczajem jest wysyłanie listów zawierających miłosne wyznania lub zwykłe wyrazy sympatii i przyjaźni.

• Podsumowanie gminnego konkursu plastycznego pt. „Boże Narodzenie – ozdoby świątecznego stołu i domu”

2018-01-03 12:17:59

Tuż przed świętami, już po raz czwarty wychowawczynie świetlicy gimnazjum – p. Małgorzata Pietrzykowska i p. Ewa Zaród zorganizowały gminny konkurs plastyczny pt. „BOŻE NARODZENIE – OZDOBY ŚWIĄTECZNEGO STOŁU I DOMU”. Głównym jego celem było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.

• 14 grudnia 2017 r w naszej szkole odbyły się warsztaty wykonywania ozdób świątecznych pod hasłem „Tradycja łączy pokolenia”

2017-12-23 21:28:04

14 grudnia 2017 r w naszej szkole odbyły się warsztaty wykonywania ozdób świątecznych pod hasłem „Tradycja łączy pokolenia”. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera. Zaproszenia goście, rodzice uczniowie i nauczyciele wspólnie tworzyli bożonarodzeniowe bombki, łańcuchy , gwiazdki czy kartki. Imprezę uświetniły przyśpiewki w wykonaniu ludowego zespołu „Piekoszowianie”. Ozdoby przygotowane w ramach warsztatów przekazane zostały na kiermasz szkolny z którego dochód przeznaczony zostanie na WOŚP.

• W piątek (9.12) zawodnicy Klubu Karate Morawica i Piekoszów wyruszyli do Wrocławia

2017-12-23 19:09:02

W piątek (9.12) zawodnicy Klubu Karate Morawica i Piekoszów wyruszyli do Wrocławia, gdzie odbywała się weryfikacja do Turnieju "XXXIV Puchar Polski Seniorów, XIV Puchar Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików Karate Kyokushin".
    W sobotę turniej rozpoczął się od konkurencji Kata, a następnie odbyły się walki (kumite).

• Scyzoryki zbierają dla Afryki

2017-12-20 08:57:08

Odpowiadając na apel podróżnika -Pana Jacka Słowaka wolontariusze naszej szkoły (przy dużym wsparciu swoich rodziców) zebrali pokaźną ilość potrzebnych rzeczy dla afrykańskich przyjaciół. Wiele przyborów szkolnych, zabawek, gier planszowych, bloków rysunkowych, plecaków, a nawet letniej odzieży trafi jeszcze w grudniu do kolegów z Benimu i Togo.
    Wolontariusze w taki oto praktyczny sposób chcieli wyrazić swoim młodszym kolegom i koleżankom z Afryki przyjazne pozdrowienie.

• "Uśmiech Dziecka" - projekt eTweening

2017-12-14 18:49:06

Celem projektu jest nawiązanie współpracy z Fundacją "Marzycielska Poczta". Podopiecznymi tej fundacji są dzieci borykające się z poważnymi problemami zdrowotnymi, dla których niejednokrotnie jedyną formą kontaktu z rówieśnikami jest tradycyjny list. Chcemy uwrażliwić naszych uczniów na potrzeby ich niepełnosprawnych rówieśników oraz zintegrować uczniów z różnych placówek z chorymi dziećmi. W pierwszym etapie wszystkie szkoły partnerskie przeanalizują profile chorych dzieci znajdujące się na stronie www.marzycielskapoczta.pl.

• „ZNAJDŹ SIĘ WŚRÓD ŻYCZLIWYCH” – BO ŻYCZLIWI SĄ SZCZĘŚLIWI!

2017-12-14 18:33:10

W dniach 20 – 24 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Piekoszowie realizowano kampanię szkolno – środowiskową pt. „Znajdź się wśród życzliwych” – BO ŻYCZLIWI SĄ SZCZĘŚLIWI!

• Czytanie łączy pokolenia

2017-12-12 17:41:24

Od lat wiadomo, że czytanie łączy pokolenia, taka była myśl przewodnia spotkania autorskiego zorganizowanego przez nauczycieli: Beatę Konarską i Iwonę Kuban. W dniu 8.12.2017 r. do szkoły w Piekoszowie przybył autor książek dla dzieci i młodzieży pan Kazimierz Szymeczko. Pisarz,

• „Z wizytą w bajce”.

2017-12-12 17:30:24

W dniu 5.12.2017 r. w bibliotece szkolnej, jak co roku, odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika, pod hasłem: „Z wizytą w bajce”. Organizatorami byli nauczyciele: Beata Konarska i Iwona Kuban.