Wolontariat dla Niepodległej

Uczniowie klasy 7a dnia 13 XI wzięli udział w zajęciach edukacyjnych zaproponowanych przez Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach. Warsztaty zaciekawiły wszystkich. Swoją tematyką dotknęły niezwykle bolesnych wydarzeń z wiosny 1940 roku. Ujęte zostały w formie detektywistycznego śledztwa, podczas którego uczestnicy mieli za zadanie ustalić tożsamość ofiar Zbrodni Katyńskiej. Młodzi detektywi klasy 7a wykorzystali w śledztwie fotografie z oryginalnymi przedmiotami, które zostały odnalezione w ówczesnym czasie. Tego rodzaju zajęcia kształtują wrażliwość  i dają umiejętność analizy historycznej. Warsztaty w pewnym sensie pozwoliły przypomnieć uczniom wydarzenia jakże ważne dla uczczenia 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W klasie jest wielu wolontariuszy, którzy podejmują działania charytatywne. Uczniowie klas 7a, 3a oraz 3c Gimnazjum przygotowali wiązanki nagrobne. Jeszcze tego samego dnia objęliśmy opieką miejsce pamięci pacyfikacji wsi Gałęzice.Tam złożyliśmy kwiaty i wysłuchaliśmy historii tego szczególnego miejsca. Wyjazd zakończyliśmy aktywną zabawą w parku trampolin.