• Dzień Nauczyciela

2007-10-15 23:10:55

Dzień nauczyciela odbył się na świetlicy szkolnej w dniu 12 października. Przedstawienie odbyło się z inicjatywy pań mgr Karoliny Zapały, mgr Moniki Michalskiej- Rębosz i mgr Liber- Opałko. W występie brali udział uczniowie klas 2a i 3f. Uczniowie obdarowali nauczycieli symbolicznymi różami.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008

2007-09-10 23:04:44
    Ilość wyświetleń: 1986

Rok szkolny 2007/2008 powitaliśmy na sali gimnastycznej w dniu 3 września.

S&S

• Warto uczyć się języków...

2007-06-18 00:02:48

Nasza wycieczka do Szwajcarii trwała od 08. 06. 07 do 16. 06. 07 roku. Grupa piętnastu osób mieszkała w jednym kantonie Thurgau nad Jeziorem Bodeńskim. Mieszkaliśmy pojedynczo lub we dwójkę u szwajcarskich rodzin. Wymagało to od nas naprawdę poprawnego posługiwania się językiem niemieckim. Szwajcarzy byli dla nas niezmiernie gościnni i mili. Mieliśmy tam możliwość zobaczenia wielu ciekawych miejsc, jak również poznania nowych ludzi. Bardzo ważna była też nauka języka niemieckiego. Już pierwszego dnia po przyjeździe uczestniczyliśmy w nabożeństwie, podczas którego śpiewaliśmy polskie pieśni. Drugiego dnia po przyjeździe, mimo padającego deszczu i złych warunków pogodowych kilka godzin wędrowaliśmy z miejscowości Kronberg do Appenzell. Były to miejsca odznaczające się przepięknym krajobrazem. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy słynne szwajcarskie miasto Lucernę. Z pewnością nikt z nas nie zapomni lustrzanego labiryntu, w którym bardzo łatwo się zgubić, ale w którym też można się świetnie bawić, oglądając własne śmieszne odbicia. Na półmetku naszej wycieczki spędziliśmy jeden dzień w szwajcarskiej szkole. Okazała się ona dla nas bardzo przyjazna, a tamtejsi uczniowie wykazali się tolerancją i uprzejmością w stosunku do nas. Następnego dnia zobaczyliśmy robiący ogromne wrażenie na zwiedzających Rheinfall w Schaffhausen oraz średniowieczną twierdzę obronną Munot. Ostatniego dnia naszego pobytu gościliśmy w ST. Gallen, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć księgozbiory sięgające nawet IX wieku oraz mumię z okresu 600 lat p.n.e. Dzięki fabryce Maestrami, widzieliśmy też jak produkuje się czekoladę. W ostatnim dniu naszego pobytu odbył się wieczorek pożegnalny podczas którego dziękowaliśmy naszym rodzinom za gościnę oraz bawiliśmy się zarówno przy polskich jak i szwajcarskich zabawach i piosenkach. Następnego dnia wracaliśmy już do Polski. Pobyt w Szwajcarii, z pewnością cała nasza grupa będzie wspominać bardzo mile. Jest to dla nas również ogromna motywacja do dalszej nauki języka niemieckiego. Być może w przyszłości uda nam się powtórzyć taki wyjazd.