• 2016
 • 2016
 • Wyjście do kina na Nie kłam kochanie


  2008-04-18 16:15:21
  Ilość wyświetleń: 1399

  Dnia 8 kwietnia 2008r. część osób z klasy If udało się do kina z opiekunami Panem Adamem Kwietniem i Panem Jarosławem Haczkiewiczem na film pod tytułem „Nie kłam kochanie”. Produkcja filmu była w Kinoplexie. Występowały w nim wielkie gwiazdy m.in. Grażyna Szapołowska, Beata Tyszkiewicz, Piotr Adamczyk, a także wschodząca gwiazda Marta Żmuda-Trzebiatowska. Seans rozpoczął się o godzinie 10.30. Sala była pełna. Każdy z niecierpliwością czekał na rozpoczęcie. Film opowiadał o losach młodej ogrodniczki Ani i biznesmena Marcina. Pewnego dnia ciotka Marcina ogłosiła całej rodzinie, że odda komuś swój cały majątek. Tym kimś miał być prawdopodobnie Marcin, ale musiał spełnić jeden warunek- miał przedstawić swoją narzeczoną. A problem tkwił w tym, że on nawet nie miał dziewczyny. Namówił do tej roli Anie, okłamując ją, że ciotka jest śmiertelnie chora na raka i bardzo pragnie zobaczyć jego narzeczoną. Ania zgadza się. Jest jej bardzo przykro, że ciotka jest chora i niedługo umrze. Pewnego wieczoru poruszyła ten temat przy kolacji. A ciocia o dziwo jest bardzo zdziwiona całą sytuacją. Ania odkrywa, że ją okłamał. Marcin chce ją przeprosić i powiedzieć, że przez te kilka dni zakochał się w niej. Cała historia dobrze się kończy. Główni bohaterowie pomimo zawirowań zostali parą. Klasa If i klasy które były razem z nimi były bardzo zadowolone z filmu. Około godziny 12.40 uczniowie wraz z opiekunami wrócili autobusem pod budynek Gimnazjum nr.1 w Piekoszowie.

  » więcej
 • Dyskoteka


  2008-04-17 23:25:15
  Ilość wyświetleń: 1011

  W dniu 17.04.2008r. została zorganizowana kolejna dyskoteka, która wreszcie się odbyła. Do trzech razy sztuka:-)

  S&S

  » więcej
 • Konkurs recytatorski poezji obcojęzycznej


  2008-04-15 23:19:27
  Ilość wyświetleń: 1144

  W dniu 15.04.2008r. odbył się konkurs recytatorskiej poezji obcojęzycznej. Organizatorkami konkursu były p. Monika Michalska-Rębosz i p. Justyna Liber- Opałko. Rozstrzygniecie konkursu i rozdanie nagród odbyło się w dniu 18.04.2008r. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody. Laureatami zostali:

  Język niemiecki : Karina Kotwica 1f, Kamila Smolarczyk 3e

  Język angielski: Daria Kukulska 1c

  Język rosyjski: Magdalena Fert 3d

  S&S

  » więcej
 • Turniej COCA-COLA CUP 2008


  2008-04-10 22:56:50
  Ilość wyświetleń: 1723

  Dnia 09.04.2008 r na terenie naszej szkoły odbył się turniej COCA-COLA CUP 2008 runda eliminacyjna. Wzięły w nim udział trzy drużyny-reprezentacja naszego gimnazjum, drużyna z Jaworzni i reprezentacja gimnazjum kieleckiego nr 9. Mecze na zasadzie każdy z każdym rozgrywały się na terenie naszego boiska szkolnego. W roli sędziego wystąpił pan Grzegorz Opara. Nasze gimnazjum reprezentowali: Stryjek Dominik Korba Gaston Ząbek Bartosz Jarząbek Krzysztof Pękalski Sebastian Kryczka Jacek Gos Jacek Szafraniec Konrad Sornat Karol Kasprzyk Łukasz Mimo wielkich starań i wytrwałości w grze naszym zawodnikom nieudało się wygrać, zajęli 3 miejsce, tym samym nie przechodząc do dalszych eliminacji. Wygrał zespół Kieleckiego gimnazjum nr 9,a Jaworznia zajęła 2 miejsce. Opiekunowie zespołów: Kielce-Piotr Gil, Jaworznia-Edward Guzy, Piekoszów-Grzegorz Obara.

  Jack Black

  » więcej
 • Zbiórka pieniędzy dla domu dziecka w Nagłowicach


  2008-03-20 23:53:07
  Ilość wyświetleń: 5146

  Zbiórka pieniędzy dla domu dziecka w Nagłowicach. Z inicjatywy Patrycji Krzysiek (3f) w dniach: 17-19 marca 2008r. odbyła się akcja charytatywna w naszej szkole. Uczniowie klas 3f i 2a wraz z wychowawcami uczestniczyli w zbiórce pieniędzy dla dzieci w Domu Dziecka w Nagłowicach. Za zebrane pieniądze zakupiono upominki świąteczne oraz odwiedzono dzieciaki. Wizyta była dla nas przejmująca. Cieszymy się, że stać nas na okazanie serca i mogliśmy pomóc właśnie w taki sposób! Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc. A teraz trochę informacji o Domu Dziecka w Nagłowicach Dyrektorem Domu Dziecka im. Ireny Mrożewskiej w Nagłowicach jest Joanna Korytowska. W tej placówce szczególną uwagę zwraca się na pracę z dzieckiem i jego rodziną, a także prowadzi się efektywną pracę nad pozyskiwaniem rodzin zastępczych. Od 2002 roku mają miejsce działania na rzecz pomocy usamodzielniającym się dorosłym wychowankom placówki. Przy placówce funkcjonują „Mieszkania Chronione” dla 6-ciu pełnoletnich wychowanków oraz Grupa Usamodzielnienia dla wychowanków od 16 do 18 roku życia. Działania te w sposób znaczący przyczyniają się do integracji wychowanków opuszczających placówkę ze społeczeństwem. Ponadto od 2004 r. działalność placówki została poszerzona o działania interwencyjne z przeznaczeniem dla dzieci, które znalazły się w sytuacji kryzysowej. Wychowankowie uczestniczą aktywnie w organizowanych przez nią plenerach, konkursach i happeningach. W placówce znajdują się pracownie: komputerowa i terapii zajęciowej. Wychowankowie Domu czynnie włączani są w jego życie m. in. corocznie wspólnie z Gazetą Wyborczą przeprowadzana jest aukcja prac plastycznych wychowanków, dzięki której placówka pozyskuje dodatkowe środki finansowe.

  S&S

  » więcej
 • Biała szkoła


  2008-02-25 23:56:15
  Ilość wyświetleń: 1197

  Biała szkoła 20 II-29 II Biała szkoła trwała 9 dni .Mieszkaliśmy w ośrodku wypoczynkowym "Watra".Pojechaliśmy tam głównie po to aby uczyć się jazdy na nartach. Udało się!Wszyscy zjeżdżaliśmy pod okiem instruktora p.Piotra ze stoku"Polane Sosny". Popołudniem i wieczorem odbywały się spotkania z różnymi ciekawymi ludźmi np. z gawędziarzem Wiwrem. Wyjeżdżaliśmy również na wycieczki ; -Zakopane -Słowacja-Poprad "Baseny termalne" Te 9 dni minęło nam bardzo szybko, ale w końcu trzeba było wracać do szkoły. Jednak nigdy nie zapomnimy tego wyjazdu i zawsze będziemy go milo wspominać.

  » więcej
 • Dyskoteka


  2008-01-25 23:23:17
  Ilość wyświetleń: 971

  Przed feriami 24.01.2008r. miała odbyć się kolejna dyskoteka, która również nie obyła się z powodu katastrofy samolotu wojskowego CASA C-295M i ogłoszenia żałoby narodowej. Na pokładzie było 18 osób, w tym czterech członków załogi. Wszyscy zgineli.

  S&S

  » więcej
 • Fałszywy alarm bombowy


  2008-01-16 23:15:02
  Ilość wyświetleń: 1172

  W dniu 16 stycznia 2008r odbyła się ewakuacja całej szkoły zarówno gimnazjum jak i podstawówki i przedszkola. Większość z nas nie dowierzała, że takie coś ma miejsce właśnie w naszej szkole. Każdy miał inną wersję powodu zaistniałej sytuacji np: że mogą to być ćwiczenia przeciw pożarowe. Alarm bombowy w tym samym czasie ogłoszono również w szkole w Kostomłotach. Dowcipnisiem okazał się 15-letni chłopak. Szkoła została przeszukana przez strażaków na miejscu znalazło się również pogotowie ratunkowe i policja. Jak poinformował oficer prasowy kieleckiej policji podkom. Tomasz Kaczmarczyk o godz. 11.34 młody człowiek zadzwonił na telefon alarmowy kieleckiej policji z informacją o bombie, która wybuchnie wkrótce w zespole szkół w Kostomłotach. Następnie zaalarmował naszą szkołę w Piekoszowie. Tuż po godz. 12 zadzwonił na pogotowie ratunkowe ponownie informując o bombie w Kostomłotach. W tym czasie policjanci ustalili, do kogo należy telefon komórkowy, z którego wykonano połączenia. Pojechali do domu w podkieleckiej miejscowości i uzyskali informację, że prawdopodobny sprawca alarmów - uczeń szkoły w Kostomłotach - nie był na lekcjach i przebywa w Kielcach. Dyżurni komendy miejskiej w krótkim czasie ustalili jego miejsce pobytu i o godz. 12.10 chłopak został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców. Początkowo nie przyznawał się, a potem powiedział, że dzwonił "dla żartu".

  S&S

  » więcej
 • Alarm bombowy


  2008-01-16 00:24:09
  Ilość wyświetleń: 1238

  W dniu 16 stycznia 2008 roku odbyła sie ewakułacja całej szkoły zarówno gimnazjum jak i podstawówki i przedszkola. Większość z nas nie dowierzała, że takie coś ma miejsce właśnie w naszej szkole. Każdy miał inną wersję powodu zaistniałej sytuacji np: że mogą to być ćwiczenia przeciw pożarowe. Alarm bombowy w tym samym czasie ogłoszono również w szkole w Kostomłotach. Dowcipnisiem okazał się 15-letni chłopak. Szkoła została przeszukana przez stażaków na miejscu znalazło się również pogotowie ratunkowe i policja. Jak poinformował oficer prasowy kieleckiej policji podkom. Tomasz Kaczmarczyk o godz. 11.34 młody człowiek zadzwonił na telefon alarmowy kieleckiej policji z informacją o bombie, która wybuchnie wkrótce w zespole szkół w Kostomłotach. Następnie zaalarmował naszą szkołę w Piekoszowie. Tuż po godz. 12 zadzwonił na pogotowie ratunkowe ponownie informując o bombie w Kostomłotach.W tym czasie policjanci ustalili, do kogo należy telefon komórkowy, z którego wykonano połączenia. Pojechali do domu w podkieleckiej miejscowości i uzyskali informację, że prawdopodobny sprawca alarmów - uczeń szkoły w Kostomłotach - nie był na lekcjach i przebywa w Kielcach. Dyżurni komendy miejskiej w krótkim czasie ustalili jego miejsce pobytu i o godz. 12.10 chłopak został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców. Początkowo nie przyznawał się, a potem powiedział, że dzwonił "dla żartu".

  S&S

  » więcej