• 2016
 • 2016
 • Ruszuła elektroniczna rejestracja naboru do szkół ponadgimnazjalnych


  2008-05-05 22:37:02
  Ilość wyświetleń: 1604

  UCZNIOWIE KLAS trzecich od dnia 05-05-2008r od północy rozpoczęła się elektroniczna rejestracja naboru do klas 1 szkół ponadgimnazjalnych. Aby się zarejestrować wystarczy wejść na stronę: https://kielce.edu.com.pl/Kandydat, następnie po lewej stronie w okienku „Nowy kandydat” klikamy na załóż konto. Wypełniamy krótki formularz zgłoszeniowy (potrzebny będzie numer PESEL) po czym system wygeneruje nam login i hasło, bez którego nasze zgłoszenie do wybranych przez siebie szkół nie będzie możliwe. Jeżeli nie zdecydowałeś(aś) się jeszcze na wybór szkoły to może ten link Ci pomoże, http://home13.edu.com.pl/kielce/Kandydat/kandydat_oferta_szkol.php gdzie przedstawione są oferty poszczególnych szkół.

  » więcej
 • Akademia z okazji 3 Maja


  2008-05-05 10:09:19
  Ilość wyświetleń: 1603

  Dnia 30 kwietnia 2008 roku w szkole w Piekoszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji święta 3 maja. Akademię rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego przez wszystkich zgromadzonych. Przedstawione zostały wątki naszej historii, wiersze oraz najsłynniejsze pieśni patriotyczne. Za organizację całej akademii były odpowiedzialne panie Katarzyna Lis, Małgorzata Cierpiała oraz uczniowie klasy II b.

  Jack Black

  » więcej
 • Dni Ziemi – Piekoszów 2008


  2008-05-03 23:51:09
  Ilość wyświetleń: 2310

  Dzień Ziemi jest międzynarodowym dniem poświęconym Ziemi i ochronie jej środowiska przyrodniczego. Właśnie z tej okazji 29 kwietnia 2008 roku w naszym Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie zorganizowany został Dzień Ziemi pod hasłem „Chroń środowisko-segreguj odpady”. Hasło tegorocznej akcji zachęca do segregacji odpadów m.in. odpadów z gospodarstw domowych, drobnego przemysłu. Celem obchodu „Dni Ziemi” jest propagowanie idei ochrony środowiska, budzenie szacunku dla dobra wspólnego jakim jest przyroda. Jack Black Szkoła współpracując z dyrekcjami szkół podstawowych i gimnazjum oraz ponadpodstawowych w Piekoszowie wyznaczyła tereny zaśmiecone, które zostały objęte wiosennym sprzątaniem z udziałem młodzieży szkolnej. W ramach Dni Ziemi zostały zorganizowane: - konkurs wiedzy pod hasłem „Chroń środowisko - segreguj odpady" - konkurs plastyczny „Zwierzęta wymarłe z epoki lodowcowej” - konkurs plastyczny pod hasłem „Plakat ekologiczny” - podsumowanie Dni Ziemi z częścią artystyczną pod tytułem „Dni Ziemi 2008” . W całej akcji brali udział uczniowie naszego gimnazjum szczególnie uczniowie klasy II e. W czasie uroczystości zostały wręczone nagrody dla uczestników konkursu plastycznego pt „Zwierzęta wymarłe z epoki lodowcowej”. Nagrody otrzymali: • Kukulska Martyna z klasy IIIE • Bzymek Urszula z klasy IIIE • Styś Żaneta z klasy IIC Zaś w konkursie wiedzy pod tytułem „Chroń środowisko - segreguj odpady" największą liczbę punktów otrzymała Sandra Angel z II f, a wyróżnienie otrzymali : Wojciech Jakubowski z II e oraz Magdalena Kozieł, Paulina Kozieł oraz Justyna Świderska.

  Jack Black

  » więcej
 • Bierzmowanie klas III


  2008-04-24 23:09:34
  Ilość wyświetleń: 2700

  W dniu 23 kwietnia 2008r w Kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piekoszowie odbyło się bierzmowanie uczniów klas trzecich. Sakramentu Bierzmowania udzielił ks. bp. Marian Florczyk. Młodzież przygotowywał ks. Sławomir Janowski i animatorzy oraz uczący religii ks. Leszek Kowalczyk.

  » więcej
 • Wyjście do kina na Nie kłam kochanie


  2008-04-18 16:15:21
  Ilość wyświetleń: 1537

  Dnia 8 kwietnia 2008r. część osób z klasy If udało się do kina z opiekunami Panem Adamem Kwietniem i Panem Jarosławem Haczkiewiczem na film pod tytułem „Nie kłam kochanie”. Produkcja filmu była w Kinoplexie. Występowały w nim wielkie gwiazdy m.in. Grażyna Szapołowska, Beata Tyszkiewicz, Piotr Adamczyk, a także wschodząca gwiazda Marta Żmuda-Trzebiatowska. Seans rozpoczął się o godzinie 10.30. Sala była pełna. Każdy z niecierpliwością czekał na rozpoczęcie. Film opowiadał o losach młodej ogrodniczki Ani i biznesmena Marcina. Pewnego dnia ciotka Marcina ogłosiła całej rodzinie, że odda komuś swój cały majątek. Tym kimś miał być prawdopodobnie Marcin, ale musiał spełnić jeden warunek- miał przedstawić swoją narzeczoną. A problem tkwił w tym, że on nawet nie miał dziewczyny. Namówił do tej roli Anie, okłamując ją, że ciotka jest śmiertelnie chora na raka i bardzo pragnie zobaczyć jego narzeczoną. Ania zgadza się. Jest jej bardzo przykro, że ciotka jest chora i niedługo umrze. Pewnego wieczoru poruszyła ten temat przy kolacji. A ciocia o dziwo jest bardzo zdziwiona całą sytuacją. Ania odkrywa, że ją okłamał. Marcin chce ją przeprosić i powiedzieć, że przez te kilka dni zakochał się w niej. Cała historia dobrze się kończy. Główni bohaterowie pomimo zawirowań zostali parą. Klasa If i klasy które były razem z nimi były bardzo zadowolone z filmu. Około godziny 12.40 uczniowie wraz z opiekunami wrócili autobusem pod budynek Gimnazjum nr.1 w Piekoszowie.

  » więcej
 • Dyskoteka


  2008-04-17 23:25:15
  Ilość wyświetleń: 1173

  W dniu 17.04.2008r. została zorganizowana kolejna dyskoteka, która wreszcie się odbyła. Do trzech razy sztuka:-)

  S&S

  » więcej
 • Konkurs recytatorski poezji obcojęzycznej


  2008-04-15 23:19:27
  Ilość wyświetleń: 1305

  W dniu 15.04.2008r. odbył się konkurs recytatorskiej poezji obcojęzycznej. Organizatorkami konkursu były p. Monika Michalska-Rębosz i p. Justyna Liber- Opałko. Rozstrzygniecie konkursu i rozdanie nagród odbyło się w dniu 18.04.2008r. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody. Laureatami zostali:

  Język niemiecki : Karina Kotwica 1f, Kamila Smolarczyk 3e

  Język angielski: Daria Kukulska 1c

  Język rosyjski: Magdalena Fert 3d

  S&S

  » więcej
 • Turniej COCA-COLA CUP 2008


  2008-04-10 22:56:50
  Ilość wyświetleń: 1884

  Dnia 09.04.2008 r na terenie naszej szkoły odbył się turniej COCA-COLA CUP 2008 runda eliminacyjna. Wzięły w nim udział trzy drużyny-reprezentacja naszego gimnazjum, drużyna z Jaworzni i reprezentacja gimnazjum kieleckiego nr 9. Mecze na zasadzie każdy z każdym rozgrywały się na terenie naszego boiska szkolnego. W roli sędziego wystąpił pan Grzegorz Opara. Nasze gimnazjum reprezentowali: Stryjek Dominik Korba Gaston Ząbek Bartosz Jarząbek Krzysztof Pękalski Sebastian Kryczka Jacek Gos Jacek Szafraniec Konrad Sornat Karol Kasprzyk Łukasz Mimo wielkich starań i wytrwałości w grze naszym zawodnikom nieudało się wygrać, zajęli 3 miejsce, tym samym nie przechodząc do dalszych eliminacji. Wygrał zespół Kieleckiego gimnazjum nr 9,a Jaworznia zajęła 2 miejsce. Opiekunowie zespołów: Kielce-Piotr Gil, Jaworznia-Edward Guzy, Piekoszów-Grzegorz Obara.

  Jack Black

  » więcej
 • Zbiórka pieniędzy dla domu dziecka w Nagłowicach


  2008-03-20 23:53:07
  Ilość wyświetleń: 5661

  Zbiórka pieniędzy dla domu dziecka w Nagłowicach. Z inicjatywy Patrycji Krzysiek (3f) w dniach: 17-19 marca 2008r. odbyła się akcja charytatywna w naszej szkole. Uczniowie klas 3f i 2a wraz z wychowawcami uczestniczyli w zbiórce pieniędzy dla dzieci w Domu Dziecka w Nagłowicach. Za zebrane pieniądze zakupiono upominki świąteczne oraz odwiedzono dzieciaki. Wizyta była dla nas przejmująca. Cieszymy się, że stać nas na okazanie serca i mogliśmy pomóc właśnie w taki sposób! Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc. A teraz trochę informacji o Domu Dziecka w Nagłowicach Dyrektorem Domu Dziecka im. Ireny Mrożewskiej w Nagłowicach jest Joanna Korytowska. W tej placówce szczególną uwagę zwraca się na pracę z dzieckiem i jego rodziną, a także prowadzi się efektywną pracę nad pozyskiwaniem rodzin zastępczych. Od 2002 roku mają miejsce działania na rzecz pomocy usamodzielniającym się dorosłym wychowankom placówki. Przy placówce funkcjonują „Mieszkania Chronione” dla 6-ciu pełnoletnich wychowanków oraz Grupa Usamodzielnienia dla wychowanków od 16 do 18 roku życia. Działania te w sposób znaczący przyczyniają się do integracji wychowanków opuszczających placówkę ze społeczeństwem. Ponadto od 2004 r. działalność placówki została poszerzona o działania interwencyjne z przeznaczeniem dla dzieci, które znalazły się w sytuacji kryzysowej. Wychowankowie uczestniczą aktywnie w organizowanych przez nią plenerach, konkursach i happeningach. W placówce znajdują się pracownie: komputerowa i terapii zajęciowej. Wychowankowie Domu czynnie włączani są w jego życie m. in. corocznie wspólnie z Gazetą Wyborczą przeprowadzana jest aukcja prac plastycznych wychowanków, dzięki której placówka pozyskuje dodatkowe środki finansowe.

  S&S

  » więcej