• 2016
 • 2016
 • Zbiórka pieniędzy dla domu dziecka w Nagłowicach


  2008-03-20 23:53:07
  Ilość wyświetleń: 5083

  Zbiórka pieniędzy dla domu dziecka w Nagłowicach. Z inicjatywy Patrycji Krzysiek (3f) w dniach: 17-19 marca 2008r. odbyła się akcja charytatywna w naszej szkole. Uczniowie klas 3f i 2a wraz z wychowawcami uczestniczyli w zbiórce pieniędzy dla dzieci w Domu Dziecka w Nagłowicach. Za zebrane pieniądze zakupiono upominki świąteczne oraz odwiedzono dzieciaki. Wizyta była dla nas przejmująca. Cieszymy się, że stać nas na okazanie serca i mogliśmy pomóc właśnie w taki sposób! Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc. A teraz trochę informacji o Domu Dziecka w Nagłowicach Dyrektorem Domu Dziecka im. Ireny Mrożewskiej w Nagłowicach jest Joanna Korytowska. W tej placówce szczególną uwagę zwraca się na pracę z dzieckiem i jego rodziną, a także prowadzi się efektywną pracę nad pozyskiwaniem rodzin zastępczych. Od 2002 roku mają miejsce działania na rzecz pomocy usamodzielniającym się dorosłym wychowankom placówki. Przy placówce funkcjonują „Mieszkania Chronione” dla 6-ciu pełnoletnich wychowanków oraz Grupa Usamodzielnienia dla wychowanków od 16 do 18 roku życia. Działania te w sposób znaczący przyczyniają się do integracji wychowanków opuszczających placówkę ze społeczeństwem. Ponadto od 2004 r. działalność placówki została poszerzona o działania interwencyjne z przeznaczeniem dla dzieci, które znalazły się w sytuacji kryzysowej. Wychowankowie uczestniczą aktywnie w organizowanych przez nią plenerach, konkursach i happeningach. W placówce znajdują się pracownie: komputerowa i terapii zajęciowej. Wychowankowie Domu czynnie włączani są w jego życie m. in. corocznie wspólnie z Gazetą Wyborczą przeprowadzana jest aukcja prac plastycznych wychowanków, dzięki której placówka pozyskuje dodatkowe środki finansowe.

  S&S

  » więcej
 • Biała szkoła


  2008-02-25 23:56:15
  Ilość wyświetleń: 1169

  Biała szkoła 20 II-29 II Biała szkoła trwała 9 dni .Mieszkaliśmy w ośrodku wypoczynkowym "Watra".Pojechaliśmy tam głównie po to aby uczyć się jazdy na nartach. Udało się!Wszyscy zjeżdżaliśmy pod okiem instruktora p.Piotra ze stoku"Polane Sosny". Popołudniem i wieczorem odbywały się spotkania z różnymi ciekawymi ludźmi np. z gawędziarzem Wiwrem. Wyjeżdżaliśmy również na wycieczki ; -Zakopane -Słowacja-Poprad "Baseny termalne" Te 9 dni minęło nam bardzo szybko, ale w końcu trzeba było wracać do szkoły. Jednak nigdy nie zapomnimy tego wyjazdu i zawsze będziemy go milo wspominać.

  » więcej
 • Dyskoteka


  2008-01-25 23:23:17
  Ilość wyświetleń: 951

  Przed feriami 24.01.2008r. miała odbyć się kolejna dyskoteka, która również nie obyła się z powodu katastrofy samolotu wojskowego CASA C-295M i ogłoszenia żałoby narodowej. Na pokładzie było 18 osób, w tym czterech członków załogi. Wszyscy zgineli.

  S&S

  » więcej
 • Fałszywy alarm bombowy


  2008-01-16 23:15:02
  Ilość wyświetleń: 1149

  W dniu 16 stycznia 2008r odbyła się ewakuacja całej szkoły zarówno gimnazjum jak i podstawówki i przedszkola. Większość z nas nie dowierzała, że takie coś ma miejsce właśnie w naszej szkole. Każdy miał inną wersję powodu zaistniałej sytuacji np: że mogą to być ćwiczenia przeciw pożarowe. Alarm bombowy w tym samym czasie ogłoszono również w szkole w Kostomłotach. Dowcipnisiem okazał się 15-letni chłopak. Szkoła została przeszukana przez strażaków na miejscu znalazło się również pogotowie ratunkowe i policja. Jak poinformował oficer prasowy kieleckiej policji podkom. Tomasz Kaczmarczyk o godz. 11.34 młody człowiek zadzwonił na telefon alarmowy kieleckiej policji z informacją o bombie, która wybuchnie wkrótce w zespole szkół w Kostomłotach. Następnie zaalarmował naszą szkołę w Piekoszowie. Tuż po godz. 12 zadzwonił na pogotowie ratunkowe ponownie informując o bombie w Kostomłotach. W tym czasie policjanci ustalili, do kogo należy telefon komórkowy, z którego wykonano połączenia. Pojechali do domu w podkieleckiej miejscowości i uzyskali informację, że prawdopodobny sprawca alarmów - uczeń szkoły w Kostomłotach - nie był na lekcjach i przebywa w Kielcach. Dyżurni komendy miejskiej w krótkim czasie ustalili jego miejsce pobytu i o godz. 12.10 chłopak został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców. Początkowo nie przyznawał się, a potem powiedział, że dzwonił "dla żartu".

  S&S

  » więcej
 • Alarm bombowy


  2008-01-16 00:24:09
  Ilość wyświetleń: 1214

  W dniu 16 stycznia 2008 roku odbyła sie ewakułacja całej szkoły zarówno gimnazjum jak i podstawówki i przedszkola. Większość z nas nie dowierzała, że takie coś ma miejsce właśnie w naszej szkole. Każdy miał inną wersję powodu zaistniałej sytuacji np: że mogą to być ćwiczenia przeciw pożarowe. Alarm bombowy w tym samym czasie ogłoszono również w szkole w Kostomłotach. Dowcipnisiem okazał się 15-letni chłopak. Szkoła została przeszukana przez stażaków na miejscu znalazło się również pogotowie ratunkowe i policja. Jak poinformował oficer prasowy kieleckiej policji podkom. Tomasz Kaczmarczyk o godz. 11.34 młody człowiek zadzwonił na telefon alarmowy kieleckiej policji z informacją o bombie, która wybuchnie wkrótce w zespole szkół w Kostomłotach. Następnie zaalarmował naszą szkołę w Piekoszowie. Tuż po godz. 12 zadzwonił na pogotowie ratunkowe ponownie informując o bombie w Kostomłotach.W tym czasie policjanci ustalili, do kogo należy telefon komórkowy, z którego wykonano połączenia. Pojechali do domu w podkieleckiej miejscowości i uzyskali informację, że prawdopodobny sprawca alarmów - uczeń szkoły w Kostomłotach - nie był na lekcjach i przebywa w Kielcach. Dyżurni komendy miejskiej w krótkim czasie ustalili jego miejsce pobytu i o godz. 12.10 chłopak został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców. Początkowo nie przyznawał się, a potem powiedział, że dzwonił "dla żartu".

  S&S

  » więcej
 • Dyskoteka z okazji Andrzejek


  2007-11-28 23:22:06
  Ilość wyświetleń: 1138

  W dniu 27 listopada z okazji Andrzejek miała odbyć się w naszej szkole dyskoteka. Jednak z powodu złego zachowania niektórych uczniów naszej szkoły nie została ona zrealizowana.

  S&S

  » więcej
 • Święto Niepodległości


  2007-11-15 23:45:10
  Ilość wyświetleń: 2076

  W dniu 9 listopada zostało zorganizowane dla uczniów naszego Gimnazjum przedstawienie z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorem tego przedsięwzięcia była pani mgr Karolina Zapała. Występowali uczniowie klasy 2a, 3b i 3f. W dniu 11 listopada przedstawienie zostało odegrane dla wójta i rady gminy oraz dla przybyłych gości.

  S&S

  » więcej
 • Wycieczka do Oświęcimia


  2007-10-31 23:43:22
  Ilość wyświetleń: 1673

  W dniu 18 października uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawcami zwiedzili obóz koncentracyjny w Oświęcimiu w którego skład wchodzi obóz główny w Auschwitz oraz obóz Brzezince. Celem wycieczki było zobaczenie na własne oczy ogromu zagłady narodu żydowskiego oraz innych mniejszości narodowych. Trzecioklasiści obejrzeli film dokumentalny przedstawiający życie i warunki w jakich przebywali więźniowie.

  » więcej
 • Góra Grosza


  2007-10-30 23:17:20
  Ilość wyświetleń: 1643

  W naszej szkole w dniach od 15 do 26 października 2007r odbyła się akcja „Góra Grosza”. Tradycyjnie już nad akcją patronat objął Minister Edukacji Narodowej. W każdej szkole w tym czasie uczniowie wraz z nauczycielami organizowali zbiórkę drobnych monet (od 1gr. do 50 gr.). Po sporządzeniu odpowiedniego protokołu zbiórki zapakowane odpowiednio monety zostały za pośrednictwem Solid Security i PATRON SERVICE przesłane do firmy przeliczeniowej MCG a następnie zostaną przewiezione do Raiffeisen Bank Polska S.A. W naszej szkole pod uwagę brano ilość zebranych monet oraz kwoty zebranych pieniędzy w przeliczeniu na jednego ucznia. Organizatorką „Góry grosza” była pani Halina Brożek. Zwycięzcy otrzymali nagrodę „tygodnia bez jedynek”. Laureatami w kategorii największa kwota w przeliczeniu na jednego ucznia byli:
  1 3C - 4.49zł
  2 2E - 3,25zł
  3 2A - 2,84zł

  Zaś w kategorii największa ilość zebranych monet:
  1 2E - 2779
  2 2A - 2543
  3 3F - 2080

  S&S

  » więcej