• Poetyckie Walentynki

II miejsce Aleksandra Jurek-2b
    III miejsce Daria Woźniak -2b
    III miejsce Oliwia Szafarczyk-3b

• XI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI MIŁOSNEJ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ !

2018-02-07 20:36:41

W dniu 06.02.2018r, uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wyłonieni w drodze eliminacji klasowych wzięli udział w XI konkursie recytatorskim poezji miłosnej pod hasłem: „Miłość jest pełnią życia”, który jak co roku odbył się w bibliotece szkolnej. Cieszył się on dużą popularnością, wzięło w nim udział 30 uczniów. Organizatorami konkursu byli nauczycie: Iwona Kuban, Beata Konarska. Celem konkursu było rozwijanie kompetencji czytelniczych i propagowanie kultury języka polskiego pośród społeczności uczniowskiej Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie.

• Sukcesy Gimnazjalistów z Piekoszowa

2018-02-01 09:52:11

W dniu 26 stycznia 2018 uczniowie Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Języku Obcym w Szkole Podstawowej w Łosieniu.

• POCZTA WALENTYNKOWA

2018-01-18 08:50:37

14 lutego obchodzimy dzień Świętego Walentego, zwany Dniem Zakochanych, czyli popularne „Walentynki”. W tym dniu zwyczajem jest wysyłanie listów zawierających miłosne wyznania lub zwykłe wyrazy sympatii i przyjaźni.

• Podsumowanie gminnego konkursu plastycznego pt. „Boże Narodzenie – ozdoby świątecznego stołu i domu”

2018-01-03 12:17:59

Tuż przed świętami, już po raz czwarty wychowawczynie świetlicy gimnazjum – p. Małgorzata Pietrzykowska i p. Ewa Zaród zorganizowały gminny konkurs plastyczny pt. „BOŻE NARODZENIE – OZDOBY ŚWIĄTECZNEGO STOŁU I DOMU”. Głównym jego celem było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.

• 14 grudnia 2017 r w naszej szkole odbyły się warsztaty wykonywania ozdób świątecznych pod hasłem „Tradycja łączy pokolenia”

2017-12-23 21:28:04

14 grudnia 2017 r w naszej szkole odbyły się warsztaty wykonywania ozdób świątecznych pod hasłem „Tradycja łączy pokolenia”. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera. Zaproszenia goście, rodzice uczniowie i nauczyciele wspólnie tworzyli bożonarodzeniowe bombki, łańcuchy , gwiazdki czy kartki. Imprezę uświetniły przyśpiewki w wykonaniu ludowego zespołu „Piekoszowianie”. Ozdoby przygotowane w ramach warsztatów przekazane zostały na kiermasz szkolny z którego dochód przeznaczony zostanie na WOŚP.

• W piątek (9.12) zawodnicy Klubu Karate Morawica i Piekoszów wyruszyli do Wrocławia

2017-12-23 19:09:02

W piątek (9.12) zawodnicy Klubu Karate Morawica i Piekoszów wyruszyli do Wrocławia, gdzie odbywała się weryfikacja do Turnieju "XXXIV Puchar Polski Seniorów, XIV Puchar Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików Karate Kyokushin".
    W sobotę turniej rozpoczął się od konkurencji Kata, a następnie odbyły się walki (kumite).

• Scyzoryki zbierają dla Afryki

2017-12-20 08:57:08

Odpowiadając na apel podróżnika -Pana Jacka Słowaka wolontariusze naszej szkoły (przy dużym wsparciu swoich rodziców) zebrali pokaźną ilość potrzebnych rzeczy dla afrykańskich przyjaciół. Wiele przyborów szkolnych, zabawek, gier planszowych, bloków rysunkowych, plecaków, a nawet letniej odzieży trafi jeszcze w grudniu do kolegów z Benimu i Togo.
    Wolontariusze w taki oto praktyczny sposób chcieli wyrazić swoim młodszym kolegom i koleżankom z Afryki przyjazne pozdrowienie.

• "Uśmiech Dziecka" - projekt eTweening

2017-12-14 18:49:06

Celem projektu jest nawiązanie współpracy z Fundacją "Marzycielska Poczta". Podopiecznymi tej fundacji są dzieci borykające się z poważnymi problemami zdrowotnymi, dla których niejednokrotnie jedyną formą kontaktu z rówieśnikami jest tradycyjny list. Chcemy uwrażliwić naszych uczniów na potrzeby ich niepełnosprawnych rówieśników oraz zintegrować uczniów z różnych placówek z chorymi dziećmi. W pierwszym etapie wszystkie szkoły partnerskie przeanalizują profile chorych dzieci znajdujące się na stronie www.marzycielskapoczta.pl.