• Ślubowanie klas I

2008-10-21 08:34:29

13 października okazał się szczęśliwym dniem dla naszych pierwszaków! Tego dnia zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszego gimnazjum. Zanim jednak to się stało, musieli pokazać na co ich stać. Każda klasa miała parę minut na pokaz. Były wierszyki, piosenki, tańce… W pamięci utkwiły nam oryginalne pomysły uczniów i m.in. występ niejakiej Dody (ucznia klasy 1f). Korzystając z okazji koledzy i koleżanki ze szkolnego zespołu przygotowali muzyczną niespodziankę dla Nauczycieli. Po krótkich, ale wyczerpujących życzeniach na Dzień Edukacji Narodowej, cała sala świetnie bawiła się przy kilku znanych piosenkach.

• Tydzień bez pytania, kartkówek, klasówek...marzenie ucznia!

2008-10-05 00:40:36

DRODZY UCZNOWIE!! Serdeczne zachęcamy do wpłacania na Komitet Rodzicielski!!

Wasze pieniądze zostaną przeznaczone na profesjonalny sprzęt muzyczny na dyskoteki szkolne. Klasa, która zbierze najwięcej funduszy, zostanie nagrodzona tygodniem bez pytania, sprawdzianów i kartkówek. Wpłaty w wysokości 30zł od osoby prosimy kierować do wychowawcy swojej klasy. Prosimy o jak najszybsze zebranie pieniędzy.

• Wyniki konkursu krajoznawego o krajach niemieckojęzycznych

2008-10-04 12:06:02

Dnia 2 października 2008r. o godzinie 10 w świetlicy szkolnej odbył się szkolny konkurs krajoznawczy o krajach niemieckojęzycznych „Deutschland, Osterreich, Schweiz, Liechtenstein”. Organizatorem była p. Monika Michalska-Rębosz. W konkursie mogli brać udział wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły.

Oto wyniki:
    1. OLA KOZIEŁ 49 PKT.
    2. KARINA KOTWICA 47 PKT.
    3. KONRAD CIERPIAŁA 46 PKT.

- Klaudia Aksamit 45 PKT.
    - Milena Król 44 PKT.
    - Radek Białacki 43 PKT.
    - Kinga Krawczyk 39 PKT.
    - Dorota Bębacz 37 PKT.
    - Paulina Kozińska 36 PKT.
    - Daria Kukulska 35 PKT.
    - Dawid Kozieł 34 PKT.
    - Rafał Kumański 31 PKT.
    - Karol Kobiec 30 PKT.
    - Wiktor Kowal 30 PKT.
    - Karol Cegieła 28 PKT.
    - Łukasz Jankowicz 27 PKT.

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Przewidywalne są również wyróżnienia oraz oceny cząstkowe celujące z języka niemieckiego.

• Wycieczka klas III do Oświęcimia

2008-10-04 11:34:10

Jak co roku klasy trzecie naszego gimnazjum mogły wziąć udział w wycieczce do miejsca mordu milionów ludzi - do Oświęcimia. 19 września z samego rana wsiedliśmy do autobusu. Kilka godzin później byliśmy na miejscu. Na samym początku podzielono nas na grupy. Razem z przewodnikami przekroczyliśmy bramę „Arbeit macht frei”. Na własne oczy widzieliśmy komory gazowe, piece krematoryjne i ścianę śmierci. Na koniec w muzeum obejrzeliśmy wstrząsający film dokumentalny. To miejsce jest niesamowite i trudno dokładnie opisać to, co widzieliśmy.

• Konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego

2008-10-01 11:28:07

Dnia 02.10.2008 w naszym gimnazjum odbędzie się konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. Uczniowie pochwala się wiedzą z zakresu krajoznawstwa i realioznawstwa, Szwajcarii, Niemiec, Księstwa Lichtenstein i Austrii. Gimnazjaliści rozwiążą test zawierający 67 pytań. Na zwycięzców czekają wyborne nagrody. Organizatorem konkursu jest p. Monika Michalska - Rębosz.

• Nasza szkoła w akcji "Sprzątanie Świata"

2008-09-21 22:03:06

Dnia 20 września w ramach „odrabiania” 10 listopada, uczniowie piekoszowskiego gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Mimo złej pogody zaopatrzeni w worki na śmieci, gumowe rękawice i zapał do pracy wspólnie z nauczycielami zbieraliśmy śmieci z terenu naszej szkoły. Na własne oczy młodzi uczniowie zobaczyli jak ich koledzy i koleżanki zaśmiecają teren szkoły - powoli zbierając wszystkie odpadki, nie omijając nawet najmniejszego. Przejeżdżający tamtędy ludzie z zainteresowaniem przyglądali się im. Praca młodzieży nie poszła na marne. Uzbierali kilka pełnych worków śmieci, a teren wokół szkoły wreszcie stał się mniej zaśmiecony. Zadanie zostało wykonane! Uczniowie byli z siebie dumni. Takim czynem choć trochę mogli pomóc swojemu najbliższemu środowisku. Dzięki temu przedsięwzięciu zdali sobie sprawę, że każdy musi dbać o naszą planetę, by zachować jej piękno dla przyszłych pokoleń.

• II Edycja konkursu SUPERKLASA

2008-09-12 21:18:04

Już w 01.10 rozpocznie się druga edycja konkursu SUPERKLASA. Do wygrania tym razem jest wycieczka! Szczegóły konkursu już niebawem na stronie oraz na gazetce ściennej obok pracowni informatycznej nr 21.

• Nowy konkurs SUPER FOTKA WAKACJE 2008

2008-09-12 21:16:24

UWAGA Uczniowie Wkrótce uruchamiamy NOWY konkurs dla uczniów naszego gimnazjum „SUPER FOTKA WAKACJE 2008”. Na razie nie zdradzimy szczegółów, ale… szykujcie już najlepsze zdjęcia jakie macie z tegorocznych wakacji! Szczegóły już niebawem!

• Uroczyte rozpoczęcie roku szkolnego

2008-08-29 22:09:36

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 01.09.2008r na Sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie o godzinie 8.30. Po powitaniu uczniów przez Dyrekcje szkoły uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami udadzą się do klas, gdzie zostanie im przedstawiony plan zajęć na wtorek 02.09, oraz najważniejsze sprawy organizacyjne. Na godzinę 9.30 przewidziana jest msza święta w Kościele. Po zakończeniu mszy autokary odwiozą uczniów do domu.