• Dyskoteka z okazji Andrzejek

2007-11-28 23:22:06

W dniu 27 listopada z okazji Andrzejek miała odbyć się w naszej szkole dyskoteka. Jednak z powodu złego zachowania niektórych uczniów naszej szkoły nie została ona zrealizowana.

• Święto Niepodległości

2007-11-15 23:45:10
    Ilość wyświetleń: 2010

W dniu 9 listopada zostało zorganizowane dla uczniów naszego Gimnazjum przedstawienie z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorem tego przedsięwzięcia była pani mgr Karolina Zapała. Występowali uczniowie klasy 2a, 3b i 3f. W dniu 11 listopada przedstawienie zostało odegrane dla wójta i rady gminy oraz dla przybyłych gości.

• Wycieczka do Oświęcimia

2007-10-31 23:43:22

W dniu 18 października uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawcami zwiedzili obóz koncentracyjny w Oświęcimiu w którego skład wchodzi obóz główny w Auschwitz oraz obóz Brzezince. Celem wycieczki było zobaczenie na własne oczy ogromu zagłady narodu żydowskiego oraz innych mniejszości narodowych. Trzecioklasiści obejrzeli film dokumentalny przedstawiający życie i warunki w jakich przebywali więźniowie.

• Góra Grosza

2007-10-30 23:17:20

W naszej szkole w dniach od 15 do 26 października 2007r odbyła się akcja „Góra Grosza”. Tradycyjnie już nad akcją patronat objął Minister Edukacji Narodowej. W każdej szkole w tym czasie uczniowie wraz z nauczycielami organizowali zbiórkę drobnych monet (od 1gr. do 50 gr.). Po sporządzeniu odpowiedniego protokołu zbiórki zapakowane odpowiednio monety zostały za pośrednictwem Solid Security i PATRON SERVICE przesłane do firmy przeliczeniowej MCG a następnie zostaną przewiezione do Raiffeisen Bank Polska S.A. W naszej szkole pod uwagę brano ilość zebranych monet oraz kwoty zebranych pieniędzy w przeliczeniu na jednego ucznia. Organizatorką „Góry grosza” była pani Halina Brożek. Zwycięzcy otrzymali nagrodę „tygodnia bez jedynek”. Laureatami w kategorii największa kwota w przeliczeniu na jednego ucznia byli:
    1 3C - 4.49zł
    2 2E - 3,25zł
    3 2A - 2,84zł

Zaś w kategorii największa ilość zebranych monet:
    1 2E - 2779
    2 2A - 2543
    3 3F - 2080

• Ślubowanie uczniów klas 1

2007-10-20 16:06:19
    Ilość wyświetleń: 2079

Ślubowanie klas pierwszych odbyło się dn 18.10.2007r. . Na Sali gimnastycznej zebrali się wszyscy „nowi” uczniowie naszej szkoły. Podczas akademii, przygotowanej na tą uroczystość przez panią Annę Lasotę i Irenę Podgórską, odczytano i powtórzono słowa przysięgi. Przedstawiciele pierwszoklasistów stojąc przed sztandarem szkoły zostali pasowani przez dyrektora- pana Mirosława Leśniaka. Od tamtej pory są prawdziwymi uczniami Gimnazjum nr 1. im Stefana Żeromskiego w Piekoszowie.

• Dzień Nauczyciela

2007-10-15 23:10:55

Dzień nauczyciela odbył się na świetlicy szkolnej w dniu 12 października. Przedstawienie odbyło się z inicjatywy pań mgr Karoliny Zapały, mgr Moniki Michalskiej- Rębosz i mgr Liber- Opałko. W występie brali udział uczniowie klas 2a i 3f. Uczniowie obdarowali nauczycieli symbolicznymi różami.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008

2007-09-10 23:04:44

Rok szkolny 2007/2008 powitaliśmy na sali gimnastycznej w dniu 3 września.

S&S

• Warto uczyć się języków...

2007-06-18 00:02:48

Nasza wycieczka do Szwajcarii trwała od 08. 06. 07 do 16. 06. 07 roku. Grupa piętnastu osób mieszkała w jednym kantonie Thurgau nad Jeziorem Bodeńskim. Mieszkaliśmy pojedynczo lub we dwójkę u szwajcarskich rodzin. Wymagało to od nas naprawdę poprawnego posługiwania się językiem niemieckim. Szwajcarzy byli dla nas niezmiernie gościnni i mili. Mieliśmy tam możliwość zobaczenia wielu ciekawych miejsc, jak również poznania nowych ludzi. Bardzo ważna była też nauka języka niemieckiego. Już pierwszego dnia po przyjeździe uczestniczyliśmy w nabożeństwie, podczas którego śpiewaliśmy polskie pieśni. Drugiego dnia po przyjeździe, mimo padającego deszczu i złych warunków pogodowych kilka godzin wędrowaliśmy z miejscowości Kronberg do Appenzell. Były to miejsca odznaczające się przepięknym krajobrazem. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy słynne szwajcarskie miasto Lucernę. Z pewnością nikt z nas nie zapomni lustrzanego labiryntu, w którym bardzo łatwo się zgubić, ale w którym też można się świetnie bawić, oglądając własne śmieszne odbicia. Na półmetku naszej wycieczki spędziliśmy jeden dzień w szwajcarskiej szkole. Okazała się ona dla nas bardzo przyjazna, a tamtejsi uczniowie wykazali się tolerancją i uprzejmością w stosunku do nas. Następnego dnia zobaczyliśmy robiący ogromne wrażenie na zwiedzających Rheinfall w Schaffhausen oraz średniowieczną twierdzę obronną Munot. Ostatniego dnia naszego pobytu gościliśmy w ST. Gallen, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć księgozbiory sięgające nawet IX wieku oraz mumię z okresu 600 lat p.n.e. Dzięki fabryce Maestrami, widzieliśmy też jak produkuje się czekoladę. W ostatnim dniu naszego pobytu odbył się wieczorek pożegnalny podczas którego dziękowaliśmy naszym rodzinom za gościnę oraz bawiliśmy się zarówno przy polskich jak i szwajcarskich zabawach i piosenkach. Następnego dnia wracaliśmy już do Polski. Pobyt w Szwajcarii, z pewnością cała nasza grupa będzie wspominać bardzo mile. Jest to dla nas również ogromna motywacja do dalszej nauki języka niemieckiego. Być może w przyszłości uda nam się powtórzyć taki wyjazd.