• Konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego

2008-10-01 11:28:07

Dnia 02.10.2008 w naszym gimnazjum odbędzie się konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. Uczniowie pochwala się wiedzą z zakresu krajoznawstwa i realioznawstwa, Szwajcarii, Niemiec, Księstwa Lichtenstein i Austrii. Gimnazjaliści rozwiążą test zawierający 67 pytań. Na zwycięzców czekają wyborne nagrody. Organizatorem konkursu jest p. Monika Michalska - Rębosz.

• Nasza szkoła w akcji "Sprzątanie Świata"

2008-09-21 22:03:06

Dnia 20 września w ramach „odrabiania” 10 listopada, uczniowie piekoszowskiego gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Mimo złej pogody zaopatrzeni w worki na śmieci, gumowe rękawice i zapał do pracy wspólnie z nauczycielami zbieraliśmy śmieci z terenu naszej szkoły. Na własne oczy młodzi uczniowie zobaczyli jak ich koledzy i koleżanki zaśmiecają teren szkoły - powoli zbierając wszystkie odpadki, nie omijając nawet najmniejszego. Przejeżdżający tamtędy ludzie z zainteresowaniem przyglądali się im. Praca młodzieży nie poszła na marne. Uzbierali kilka pełnych worków śmieci, a teren wokół szkoły wreszcie stał się mniej zaśmiecony. Zadanie zostało wykonane! Uczniowie byli z siebie dumni. Takim czynem choć trochę mogli pomóc swojemu najbliższemu środowisku. Dzięki temu przedsięwzięciu zdali sobie sprawę, że każdy musi dbać o naszą planetę, by zachować jej piękno dla przyszłych pokoleń.

• II Edycja konkursu SUPERKLASA

2008-09-12 21:18:04

Już w 01.10 rozpocznie się druga edycja konkursu SUPERKLASA. Do wygrania tym razem jest wycieczka! Szczegóły konkursu już niebawem na stronie oraz na gazetce ściennej obok pracowni informatycznej nr 21.

• Nowy konkurs SUPER FOTKA WAKACJE 2008

2008-09-12 21:16:24

UWAGA Uczniowie Wkrótce uruchamiamy NOWY konkurs dla uczniów naszego gimnazjum „SUPER FOTKA WAKACJE 2008”. Na razie nie zdradzimy szczegółów, ale… szykujcie już najlepsze zdjęcia jakie macie z tegorocznych wakacji! Szczegóły już niebawem!

• Uroczyte rozpoczęcie roku szkolnego

2008-08-29 22:09:36

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 01.09.2008r na Sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie o godzinie 8.30. Po powitaniu uczniów przez Dyrekcje szkoły uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami udadzą się do klas, gdzie zostanie im przedstawiony plan zajęć na wtorek 02.09, oraz najważniejsze sprawy organizacyjne. Na godzinę 9.30 przewidziana jest msza święta w Kościele. Po zakończeniu mszy autokary odwiozą uczniów do domu.

• Kalendarz roku szkolnego 2008/2009

2008-07-19 01:34:42

W dziale Najbliższe wydarzenia został opublikowany KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

• Zakończenie roku szkolnego 2007/2008

2008-07-08 20:14:00

Zakończenie roku szkolnego odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie jako pierwszy zabrał głos Pan dyrektor Mirosław Leśniak. Podsumował on mijający rok szkolny m.in. podsumowując wyniki klasyfikacji, a następnie wspólnie z Panią dyrektor Barbarą Karyś wręczyli nagrody uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, sporcie oraz pomocy na rzecz szkoły lub innych uczniów. Tytuł Kujona roku otrzymał Paweł Snoch z klasy 3a. Na zakończenie Joanna Janowska i Przemysław Kaczmarski podsumowali ogólnoszkolny konkurs na SUPERKLASE.

• Podsumowanie ogólnoszkolnego Konkursu na SUPERKLASĘ

2008-07-08 20:04:55

W Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie od 12. maja – 12. czerwca 2008 r. trwał Konkurs na SUPERKLASĘ. Celem konkursu było: rozwijanie obowiązkowości, systematyczności i dbałości o porządek oraz szkolne mienie; upowszechnienie strony internetowej szkoły; integracja zespołu klasowego i kształtowanie umiejętności pracy w grupie; prezentacja dokonań uczniów na forum szkolnym; rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia. Konkurs odbył się pod patronatem pani dyrektor Barbary Karyś i pana Dyrektora Mirosława Leśniaka. Fundatorem głównej nagrody - biletów na wybrany film dla SUPERKLASY - została Rada Rodziców Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie. Do Konkursu przystąpiło 14 klas. Uczniowie zdobywali punkty dla klasy za pełnienie dyżurów, frekwencję, przygotowanie imprez o charakterze ogólnoszkolnym, udział w życiu szkoły, przygotowanie wystroju sal lekcyjnych, korytarzy, wykonanie gazetek ściennych, planszy, pomocy dydaktycznych oraz za podejmowanie działań dodatkowych, czyli aktywną pracę w samorządzie uczniowskim i w sklepiku szkolnym, redagowanie artykułów do strony internetowej szkoły, reprezentowanie klasy i szkoły w olimpiadach, konkursach przedmiotowych, artystycznych, sportowych i zdobywanie w nich czołowych miejsc. A jak wygląda końcowy ranking konkursu? W trakcie jego odczytywania prosimy o wystąpienie na środek przewodniczących klas. Panią dyrektor prosimy o wręczenie dyplomów. A oto wyniki konkursu. W I edycji Wyróżnienia otrzymują klasy: 3 b, 1 b, 3 e, 1 a, 1 f, 2 a, 1 d, 2 c, 1 e W rankingu punktowym • III miejsce zdobyła klasa I c uzyskując 30 punktów • II miejsce klasa III f z liczbą 47punktów • I miejsce, tytuł SUPERKLASY oraz główną nagrodę - wyjazd do kina na wybrany film - otrzymuje klasa II f , uzyskując wynik 54 punktów. Uczniom Superklasy i ich wychowawcy gratulujemy, zaś pozostałym uczestnikom konkursu i wychowawcom dziękujemy za udział w konkursie. W przyszłym roku konkurs rozpocznie się we wrześniu a zakończy w czerwcu. Szczegóły już we wrzeniu!

• Zakończenie roku szkolnego 2007/2008

2008-06-19 07:49:46

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 20.06.2008r, o godzinie 8.00 na sali gimnastycznej. Po zakończonej uroczystości na godzinę 9.00 uczniowie idą do Kościoła na Mszę świętą. Po zakończonej Mszy świętej uczniowie udają się pod szkołę, gdzie będą czekać autokary rozwożące młodzież do domów.