• Konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną w języku obcym

2008-12-01 22:51:02

Oto zasady konkursu:
    1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-III Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie.

2. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie kartki świątecznej w dowolnej technice plastycznej.

3. Kształt i forma kartki są dowolne.

4. Uczeń może wykonać więcej niż jedną pracę.

5. Poza plastycznym wykonaniem uczestnik może dołączyć do pracy konkursowej życzenia świąteczne napisane na osobnej kartce w wybranym języku obcym: angielskim, niemieckim lub rosyjskim. Za najładniejsze i najciekawsze życzenia przewidziana jest niespodzianka.

6. Prace konkursowe należy składać w podpisanej na odwrocie kopercie lub w koszulce do nauczycieli uczących języków obcych.

7. W konkursie przewidziane są pamiątkowe dyplomy i nagrody.

8. Czas trwania konkursu 01.12 – 15.12.2008 r.

9. Prace oddane na konkurs zostaną wyeksponowane na szkolnej wystawie.

Życzymy owocnej pracy i góry pomysłów!

• Akademia z okazji Święta Niepodległości

2008-11-28 21:08:11

W dniu 7.11.2008r . odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Miała ona na celu przypomnieć i wzmocnić w sercach patriotyzm do naszej ojczyzny. Organizatorem była pani Karolina Zapała wraz z klasą 3a i zespołem pod przewodnictwem Pana Grzegorza Kumańskiego. Przedstawienie skłaniało do refleksji i chwil zadumy, a wspaniale przygotowana scenografia tworzyła niezapomniany nastrój i atmosferę.

• Mikołajkowy konkurs Aerobic Dance

2008-11-24 11:22:14

W naszej szkole od zeszłego roku ogranizowany jest konkurs dla uczniów naszego gimnazjum p.t. AEROBIC DANCE, w którym uczestnicy prezentuja swój taniec według własnej inwencji, choreografii w sepcjalnie przez siebie zaprojektowanym stroju. Organizatorzy (p. Piwnik, p. Lewandowska - Laskowska) przyjmują zapisy TYLKO DO KOŃCA TEGO TYGODNIA czyli do 28.11.2008r. do godz. 12. Konkkurs rozpoczyna się 5 grudnia od godz. 9 rano! Serdecznie zapraszamy chętnych do wzięcia udziału. CZEKAJĄ NAGRODY oraz oceny celujace z w-f'u.

• Ruszyła akcja Góra Grosza!

2008-11-04 09:47:30

Od dnia 30.10.08 do 7.11.08 na terenie Gimnazjum rusza akcja Góra Grosza. Organizatorzy proszą o wyznaczenie dwóch osób z klasy, które będą odpowiedzialne za zbierane pieniądze oraz przygotowanie puszki. Klasa, która zbierze najwięcej pieniędzy w przeliczeniu na 1 ucznia otrzyma nagrodę w postaci tygodnia bez jedynek i niezapowiedzianych kartkówek. Pytania kierować do p. H. Brożek p. A. Kwiecień.

• SUPER FOTKA: Uruchomiono głosowanie

2008-10-21 19:07:11

Od poniedziałku 20.10 uruchomiono głosowanie w konkursie Super Fotka. W dniu wczorajszym były drobne problemy z głosowaniem jednakże usterka została naprawiona. ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!

• Ślubowanie klas I

2008-10-21 08:34:29

13 października okazał się szczęśliwym dniem dla naszych pierwszaków! Tego dnia zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszego gimnazjum. Zanim jednak to się stało, musieli pokazać na co ich stać. Każda klasa miała parę minut na pokaz. Były wierszyki, piosenki, tańce… W pamięci utkwiły nam oryginalne pomysły uczniów i m.in. występ niejakiej Dody (ucznia klasy 1f). Korzystając z okazji koledzy i koleżanki ze szkolnego zespołu przygotowali muzyczną niespodziankę dla Nauczycieli. Po krótkich, ale wyczerpujących życzeniach na Dzień Edukacji Narodowej, cała sala świetnie bawiła się przy kilku znanych piosenkach.

• Tydzień bez pytania, kartkówek, klasówek...marzenie ucznia!

2008-10-05 00:40:36

DRODZY UCZNOWIE!! Serdeczne zachęcamy do wpłacania na Komitet Rodzicielski!!

Wasze pieniądze zostaną przeznaczone na profesjonalny sprzęt muzyczny na dyskoteki szkolne. Klasa, która zbierze najwięcej funduszy, zostanie nagrodzona tygodniem bez pytania, sprawdzianów i kartkówek. Wpłaty w wysokości 30zł od osoby prosimy kierować do wychowawcy swojej klasy. Prosimy o jak najszybsze zebranie pieniędzy.

• Wyniki konkursu krajoznawego o krajach niemieckojęzycznych

2008-10-04 12:06:02

Dnia 2 października 2008r. o godzinie 10 w świetlicy szkolnej odbył się szkolny konkurs krajoznawczy o krajach niemieckojęzycznych „Deutschland, Osterreich, Schweiz, Liechtenstein”. Organizatorem była p. Monika Michalska-Rębosz. W konkursie mogli brać udział wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły.

Oto wyniki:
    1. OLA KOZIEŁ 49 PKT.
    2. KARINA KOTWICA 47 PKT.
    3. KONRAD CIERPIAŁA 46 PKT.

- Klaudia Aksamit 45 PKT.
    - Milena Król 44 PKT.
    - Radek Białacki 43 PKT.
    - Kinga Krawczyk 39 PKT.
    - Dorota Bębacz 37 PKT.
    - Paulina Kozińska 36 PKT.
    - Daria Kukulska 35 PKT.
    - Dawid Kozieł 34 PKT.
    - Rafał Kumański 31 PKT.
    - Karol Kobiec 30 PKT.
    - Wiktor Kowal 30 PKT.
    - Karol Cegieła 28 PKT.
    - Łukasz Jankowicz 27 PKT.

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Przewidywalne są również wyróżnienia oraz oceny cząstkowe celujące z języka niemieckiego.

• Wycieczka klas III do Oświęcimia

2008-10-04 11:34:10

Jak co roku klasy trzecie naszego gimnazjum mogły wziąć udział w wycieczce do miejsca mordu milionów ludzi - do Oświęcimia. 19 września z samego rana wsiedliśmy do autobusu. Kilka godzin później byliśmy na miejscu. Na samym początku podzielono nas na grupy. Razem z przewodnikami przekroczyliśmy bramę „Arbeit macht frei”. Na własne oczy widzieliśmy komory gazowe, piece krematoryjne i ścianę śmierci. Na koniec w muzeum obejrzeliśmy wstrząsający film dokumentalny. To miejsce jest niesamowite i trudno dokładnie opisać to, co widzieliśmy.