Erasmus+ 2015/2017

W roku szkolnym 2015/2016 szkoła w Piekoszowie rozpoczyna realizację międzynarodowego projektu edukacyjnego w ramach programu Erasmus+, akcja K219, partnerstwa strategiczne, projekty wielostronne realizowane z udziałem polskich instytucji. Projekt nosi tytuł: ''Together we learn, United we stand'' (Uczac się razem, jeste¶śmy zjednoczeni); w ocenie niezależnych ekspertów zagranicznych otrzymał 97 punktów / 100.

Projekt będzie trwał dwa lata. Szkołami partnerskimi s±:
1. Sabiha Bahcivan Anadolu Lisesi, Solhan, Turcja
2. Zespół Placówek O¶światowych Gimnazjum nr 1 , Piekoszów, Polska
3. Stredni zdravotnicka skola a Vyssi odborna skola zdravotnicka, Pilzno, Republika Czeska
4. Agrupamento de Escolas Fernando Távora, GUIMARAES, Portugalia
5. SREDNJA MEDIJSKA IN GRAFICNA SOLA LJUBLJANA, POKOPALISKA 33, LJUBLJANA, Słowenia
6. Liceo Classico Statale "Virgilio", Vico del Gargano, Włochy

Dofinansowanie w kwocie 43 530 Euro przyznane placówce, pozwoli na zrealizowanie 25 mobilno¶ści uczniów i 20 mobilno¶ści nauczycieli. Współpraca obejmie młodzież z różnych krajów i różnych grup wiekowych. Uczniowie, wchodz±c w kontakt z mieszkańcami kilku państw, pozyskaj± możliwoś¶ć zaspokojenia naturalnej ciekawo¶ści co do odmiennych sposobów życia i kultur. Pracujac nad zadaniami projektu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komputerowo - informacyjnych będ± się uczyć również historii. Współdziałaj±c w międzynarodowym zespole pozyskaj± kompetencje niezbędne do funkcjonowania i rozwijania się we współczesnym ś¶wiecie. Ponadto, nauczyciele będa wzmacniać w¶śród uczniów postawę tolerancji i wzajemnego szacunku. Projekt będzie realizowany w języku angielskim, dzięki czemu wzrosn± umiejętno¶ści językowe uczestników. Szkolnym koordynatorem projektu jest nauczycielka języka angielskiego pani Iwona Zalewska - Lech.

Poniżej podajemy link do strony oraz bloga projektu ERASMUS+ w języku polskim:

Pobierz Regulamin Erasmus+  Pobierz Regulamin Erasmus+