Z życzliwością w Domu dla Niepełnosprawnych

Są takie serca, co wesprą w potrzebie
i ciepłe dłonie, co Twą dłoń uścisną,
aż niepokoje wszystkie znów gdzieś prysną…

Między innymi takimi słowami dnia 21 listopada, z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień przywitali się uczniowie klasy 5a z pensjonariuszami Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Cel wizyty był oczywisty – młodzi ludzie chcieli podzielić się swą życzliwością i serdecznością ze starszymi. Był to jednocześnie element kampanii szkolno – środowiskowej realizowanej w dniach 20 – 24 listopada pt. „Znajdź się wśród życzliwych” – bo życzliwi są szczęśliwi!

Uczniowie w skupieniu i ze wzruszeniem przedstawili montaż słowno-  muzyczny „Życzliwość”, przygotowany podczas zajęć świetlicowych. Spotkanie uświetnił szkolny chór Bonus, który zaprezentował namiastkę swych umiejętności wokalnych. Na koniec mieszkańcy Domu usłyszeli życzenia płynące prosto z serca:

W życzliwych słowach światło się kryje,

rozświetla smutne i szare chwile,

do serca wlewa wiele radości,

niech w Waszym Domu również zagości!

Podziękowanie w imieniu podopiecznych  złożyła  uczniom i nauczycielom p. Agnieszka Sornat – pracownik socjalny Domu dla Niepełnosprawnych.

Uczniów przygotowały do występów: p. Małgorzata Pietrzykowska i p. Ewa Zaród – wychowawcy świetlicy oraz p. Maria Wiech – opiekun chóru Bonus, nauczyciel muzyki. Dla naszej młodzieży wizyta ta była niezapomnianym, pełnym pozytywnych emocji przeżyciem, które z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.