Z KLASY DO KASY

W maju 2012 r. ogłoszona została szósta już edycja konkursu ekonomicznego „Z klasy do kasy”, organizowanego przez Gazetę Wyborczą, Narodowy Bank Polski oraz Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy oraz portal wyborcza.biz, przy współpracy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Przez 6 tygodni kilka tysięcy uczniów z regionu próbowało swoich sił w inwestowaniu wirtualnych pieniędzy. Nasza szkoła przystąpiła do rywalizacji z 8 komitetami inwestycyjnymi, pod opieką nauczyciela wiedzy o społeczeństwie – p. Katarzyny Lis. Po pierwszym etapie, polegającym na inwestowaniu na Giełdzie Papierów Wartościowych wirtualnych pieniędzy (100 tys. złotych), do półfinału wojewódzkiego, z czwartą lokatą przeszedł komitet „operatorzy” z klasy II d w składzie: Kamil Wijas, Bartłomiej Jurek, Mateusz Ciołak i Maksymilian Sarbian.

14 czerwca 2012 r. 20 najlepiej inwestujących zespołów spotkało się na Wydziale Zarządzania i Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, żeby sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną z zakresu ekonomii i gospodarki. Było się o co bić, bo każda pozytywna odpowiedz oznaczała dodatkowe wirtualne pieniądze w ostatecznym zestawieniu, a dla trzech najlepszych zespołów też rzeczywiste nagrody pieniężne. Pytania nie były łatwe, dlatego naszej drużynie należą się szczególne gratulacje.

„Operatorzy” zdobyli siódme miejsce w województwie! W podziękowaniu otrzymali dyplom i nagrody rzeczowe.