WYJAZD UCZNIÓW NASZEGO GIMNAZJUM DO TEATRU IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH NA SPEKTAKL ZEMSTA

W dniu 6 lutego 2013 roku uczniowie naszego gimnazjum z klas: 3a, 3c, 3d, 2b, 2c, 2d, 2e, 1a, 1c pojechali do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach na spektakl "Zemsta". Po przyjeździe do miasta uczniowie udali się poprzez zaśnieżony park w kierunku teatru.

Rozpoczęcie spektaklu zaplanowane było na godzinę 11:00. Po zostawieniu wierzchniej odzieży w szatni młodzież miała okazję zwiedzić wnętrza teatru, obejrzeć wystawę plakatów, będących wcześniej na afiszu oraz zdjęć z innych spektakli.

"Zemstę" napisał Aleksander Fredo, zaś wyreżyserował Piotr Szczerski (Dyrektor Teatru im. Steafana Żeromskiego w Kielcach). Scenografię przygotował Jerzy Sitarz, kostiumy Dorota Wijas, a muzykę Włodzimierz Kiniorski.

Obsada w spektaklu wyglądała następująco:

CZEŚNIK : Mirosław Bieliński
Łukasz Pruchniewicz
MULARZ II :
Janusz Głogowski

W trakcie trwania "Zemsty" była jedna 10-minutowa przerwa (antrakt), podczas której gimnazjaliści z ogromnym zainteresowaniem oglądali galerię portretów aktorów teatru i wyszukiwali wizerunki, personalia obecnie występujących na scenie osób.
Spektakl zakończył się o godzinie 13:00. Młodzież była bardzo zadowolona z obejrzenia sztuki. Występujących aktorów nagrodzono hucznymi owacjami. Wielu uczniów ze słowami wdzięczności zwracało się do opiekunów. Kamil Wijas uśmiechając się powiedział:  "Cieszę się, że mogłem pojechać do teatru. Nareszcie zrozumiałem "Zemstę". O wiele łatwiej jest obejrzeć sztukę, niż ją czytać i wyobrażać sobie".

Opiekunami młodzieży podczas wyjazdu do teatru były: p. Irena Podgórska, p. Małgorzata Rzepa, p. Jadwiga Król, p. Małgorzata Sarbian i p. Joanna Janowska-Jung.