WYJAZD DO RADIA PLUS W KIELCACH

28 września 2011 r. grupa uczniów z klasy II d wybrała się z p. Iwoną Kuban do Radia Plus w Kielcach. Był to wyjazd łączony ze szkołą podstawową – młodszymi dziećmi opiekowała się p. Beata Konarska.

Radio Plus – sieć stacji radiowych, istniejąca od 1992r. Radio Plus powstało jako jedyna rozgłośnia spod szyldu, nadająca w Gdańsku program o charakterze religijno – społecznym. Dopiero 6 lat później stacja zwiększyła zasięg nadawania na obszar sporej części Polski. Rozgłośnia korzystająca z wielu nadajników, zyskiwała z roku na rok tysiące słuchaczy, ale również coraz mocniejszą pozycję na rynku. Mimo to, w latach 2001 – 2005 ze stacji wyodrębniły się, w południowej i wschodniej części kraju niezależne stacje diecezjalne. Prawie wszystkie z nich istnieją do dziś, dysponują sporym zasięgiem technicznym, mocną pozycją na lokalnym rynku oraz sympatią słuchaczy.

Radio Plus w Kielcach istnieje od 15 lat, nadaje na częstotliwości 107,9 FM. Mieści się na ul. Jana Pawła II 4. Przedtem istniało tam Radio Jedność, z którym współpracował znany naszemu gimnazjum ks. Marian Fatyga.

Obecnie dyrektorem Radia Plus jest ks. Leszek Skorupa, dyrektorem programowym – Piotr Michalec. Radio od lat serwuje muzykę pop i rock – stonowaną i łagodną, przebojową o pogodnym nastroju. Taki też jest charakter wypowiedzi prezenterów i single, co czyni stację dobrym towarzyszem pracy czy podróży. Sieć Radia Plus nadaje program o charakterze społeczno – religijnym. W ofercie znajdują się m.in. audycje o charakterze informacyjnym, publicystycznym, poradnikowym oraz muzyczno – rozrywkowym.

Wyjazd do Radia Plus był bardzo atrakcyjny i udany. Gimnazjaliści mogli zobaczyć pracę radiowców „od środka” i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.