VII WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PARTYZANCKIEJ im. Michała Cetnera

13 kwietnia 2012 r. na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert finałowy siódmego Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej im. Michała Cetnera.

Celem powyższego konkursu jest rozwijanie wrażliwości muzycznej, a także uczuć patriotycznych poprzez prawidłowy dobór i wykonywanie repertuaru, pogłębianie intelektualnego i uczuciowego związku z kulturą narodową oraz popularyzowanie wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pieśni żołnierskich, partyzanckich i patriotycznych. Pieśń była i zawsze będzie manifestacją naszej wspólnoty i tożsamości narodowej, dlatego tak ważne jest przekazywanie jej z pokolenia na pokolenie.

Festiwal odbył się w dwóch kategoriach i grupach wiekowych:

1. soliści – szkoła podstawowa i gimnazjum,

2. zespoły wokalne (do ośmiu osób) – szkoła podstawowa i gimnazjum.

Jeśli chodzi o kryteria, jury brało pod uwagę: dobór repertuaru, emisję głosu, interpretację, ogólny wyraz artystyczny.

Eliminacje odbyły się 23 marca. Chór z naszej szkoły przeszedł je pomyślnie i wystąpił w finale. Ostatecznie otrzymaliśmy wyróżnienie. A teraz przedstawiamy skład gimnazjalnego chóru : Patrycja Stoga, Emilia Reczka, Sandra Skalmierska, Ewa Wolska, Kamil Hałat, Dawid Terelak i Piotr Wojtasiński. Prowadzący – p. Maria Wiech, nauczyciel muzyki w Zespole Placówek Oświatowych w Piekoszowie.