UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

W dniu 3 września 2012 r. w Gimnazjum nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Piekoszowie odbyło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Gośćmi uroczystości byli przedstawiciele Urzędu Gminy w Piekoszowie: pan Wójt Tadeusz Dąbrowa i pan Krzysztof Zawada.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego głos zabrał pan Wójt. W swoim wystąpieniu życzył zebranym powodzenia, sukcesów w nauce i pracy w nowym roku szkolnym.  Podziękował również za wieloletnią współpracę dyrektorowi szkoły Mirosławowi Leśniakowi oraz zaprezentował nowo powołaną dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie –   dr Ewę Słomką oraz wicedyrektor Zespołu – mgr Beatę Ziental. Następnie głos zabrała dyrektor  ZPO - dr Ewa Słomka, która wyraziła swoją nadzieję na efektywną, owocną współpracę na rzecz  szkoły i życzyła wszystkim  zadowolenia, optymizmu i sukcesów.

Po części oficjalnej pani wicedyrektor Zespołu mgr Beata Ziental powitała serdecznie wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Złożyła życzenia na nadchodzący rok szkoły  i przekazała najważniejsze informacje organizacyjne, w tym przydział uczniów do klas pierwszych i wychowawców.

Następnie każda z klas spotkała się ze swoim wychowawcą w poszczególnych salach. Gimnazjaliści zostali przywitani po przerwie wakacyjnej, otrzymali plan lekcji. Uczniowie klas pierwszych zostali oprowadzeni przez wychowawcę po szkole.

Po spotkaniu z wychowawcami, uczniowie oraz nauczyciele udali się do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie na mszę świętą inaugurującą rok szkolny.