UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

1 września 2011 r. w Gimnazjum nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Piekoszowie rozpoczął się  rok szkolny 2011/2012.

Dyrektor Mirosław Leśniak dokonał uroczystej inauguracji roku. Przywitał Grono Pedagogiczne, uczniów (zwłaszcza pierwszoklasistów) i życzył owocnej pracy. Pani Dyrektor – Barbara Karyś także powitała zebranych na sali gimnazjalistów, wychowawców i pozostałych nauczycieli. Wspomniała o zmianach w kadrze pedagogicznej, przydzielonych szatniach dla poszczególnych klas, zbliżającej się giełdzie podręczników używanych.

Następnie każda z klas spotkała się ze swoim wychowawcą w poszczególnych salach. Gimnazjaliści zostali przywitani po przerwie wakacyjnej, otrzymali plan lekcji. Uczniowie klas I zostali oprowadzeni  po szkole, aby zapoznać się z najważniejszymi miejscami (gabinet Dyrektora, sekretariat, stołówka, świetlica, biblioteka, itd.).

Po spotkaniu z wychowawcami, wszyscy udali się do pobliskiego Kościoła na mszę świętą  inaugurującą rok szkolny.