SZKOLNY KONKURS KRAJOZNAWCZY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

26.02.2013 r. odbył się Szkolny konkurs krajoznawczy o krajach niemieckiego obszaru językowego.  Uczniowie zainteresowani kulturą, tradycją oraz geografią Niemiec, Szwajcarii, Austrii oraz Lichtensteinu zmierzyli się, w pierwszej części konkursu, z testem pisemnym składającym się z 66 pytań. Do drugiej serii, która miała miejsce dnia 12.03.2013 r., zakwalifikowano 10 osób. Ta partia konkursu polegała na przedstawieniu wybranej sylwetki człowieka związanego z krajami niemieckojęzycznymi. Uczniowie pokazali swój ogromny potencjał twórczy, przygotowując prace plastyczne oraz projekcje multimedialne.
   Laureaci wydarzenia otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Dyrekcję szkoły oraz Goethe Institut Kraków.

I miejsce zdobył Filip Pałos, uczeń klasy II e, który doskonale wcielił się w postać Alberta Einsteina,

II miejsce uzyskała Aleksandra Walczak z klasy IIe.

III miejsce zdobyła Dominika Zapała zklasy IIe.

Jury w składzie: pani Wicedyrektor Beata Ziental oraz pani Beata Konarska, przyznało dwa wyróżnienia, które otrzymali  Mateusz Kumański oraz Bartłomiej Sularz.

Organizatorem konkursu była pani Monika Haczkiewicz, która przyznała szczególne wyróżnienie dla Ewy Piotrowskiej. Uczennica przedstawiła sylwetkę Martina Luthera, barwnie opowiadając o jego życiu.