SZKOLNY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH GIMNAZJUM

27 lutego 2013 r. odbył się Szkolny Konkurs Języka Polskiego dla klas pierwszych i drugich gimnazjum. Przygotowały go nauczycielki języka polskiego: p. Małgorzata Rzepa, p.  Irena Podgórska, p. Jadwiga Król i p. Małgorzata Sarbian.

Pierwszoklasisci mieli trudny orzech do zgryzienia, ponieważ wiersz Wisławy Szymborskiej pt. "Cebula" okazał się nie lada wyzwaniem.

"Cebulasta na zewnatrz

Cebulasta do rdzenia"

Interpretacja tych słów niewątpliwie pozwoliła uczniom poczuć smak i zapach cebuli. Zapamietają ten tekst!

Drugoklasiści rozwiązywali zadania testowe, których motywem przewodnim była szkoła. Zmierzyli się z faktami i opiniami dotyczącymi nauczania oraz szukali mocnych argumentów dla własnych przekonań.

"Na szkole wszyscy się znają,

każdy by ją chciał poprawić, ulepszyć,

a wszyscy jej wypominają,

czego im potem w umiejętności pracy nie dostało".

Te słowa Juliusza Kadena-Bandrowskiego przeczytali uczniowie klas drugich w swoim teście.

Jakie refleksje w nich wzbudziły? Jakie wyciągną wnioski? Przekonamy się za kilka lub klikanaście lat.