Sukces naszych uczniów w I Międzyszkolnym Turnieju Szachowym

11 grudnia 2018 r. w budynku Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu odbył się I Międzyszkolny Turniej Szachowy. Do rywalizacji przystąpiło się 30 zawodników z pięciu szkół reprezentujących Gminę Piekoszów i Gminę Strawczyn.

Uczniowie naszej placówki zmierzyli się w kategorii przeznaczonej dla klas VII – VIII SP oraz III Gimnazjum. Zmagania odbywały się w systemie szwajcarskim, podczas których program komputerowy typował skład poszczególnych par, kojarząc zawodników według liczby punktów przez nich uzyskanych. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali utytułowani szachiści: Laureat Grand Prix Województwa Świętokrzyskiego – pan Wojciech Urban (sędzia główny) i ks. Piotr Misztal – reprezentant Polski w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym (sędzia).

Nasi uczniowie uplasowali się na czołowych miejscach:

II miejsce zajął Jakub Górak z klasy VIIa

III miejsce – Maciej Woroch z klasy IIId

Laureaci turnieju otrzymali puchary oraz ufundowane przez Urząd Gminy szachy, a wszyscy uczestnicy zmagań sportowych - pamiątkowe dyplomy.

Nad młodzieżą naszej placówki czuwał opiekun Szkolnego Klubu Szachowego –

Paweł Sarbian.