SPOTKANIE LITERACKIE Z PISARZEM I REGIONALISTĄ PANEM STANISŁAWEM ROGALĄ

W dniu 06.03.2013 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie literackie z pisarzem – regionalistą, autorem wielu tomów wierszy, powieści, opowiadań i opracowań dotyczących legend świętokrzyskich – panem Stanisławem Rogalą, zorganizowane przez p. Iwonę Kuban i p. Beatę Konarską. W spotkaniu uczestniczyły delegacje klas I – III Gimnazjum. Pisarz bardzo ciekawie opowiadał o swoim życiu i twórczości. Przytaczał anegdoty dotyczące genezy jego powieści i opowiadań. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób gromadzi się materiał służący do powstania książki oraz skąd czerpie się pomysły literackie. Pan Stanisław Rogala bardzo chętnie opowiadał o naszym regionie świętokrzyskim, szczególnie o Gminie Piekoszów. Podkreślał, ze na jej terenie znajduję się bardzo dużo pamiątek historycznych. Uczniowie słuchali z ciekawością i zadawali pytania dotyczące życia i twórczości pisarza.