ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

W dniu 9.01.2013 r. w Gimnazjum nr w Piekoszowie odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego konkursu plastycznego na kartkę bożonarodzeniową. Organizatorkami konkursu byli: p. Joanna Janowska-Jung, p. Magdalena Banaś, p. Małgorzata Cierpiała i p. Adam Kwiecień.
  Wręczenie nagród poprzedził występ artystyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie.  Dziewczęta z klasy 2d  zagrały na saksofonach i zaśpiewały w chórze najpiękniejsze polskie kolędy. Chłopcy z klasy 2a i 2c zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w skeczach.
      Międzyszkolny konkurs plastyczny na kartkę bożonarodzeniową skierowany był do uczniów klas gimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas 1, 2 i 3 gimnazjalnych z terenu gminy Piekoszów oraz gmin ościennych, a mianowicie z: Gimnazjum nr 2 w Jaworzni,  Niepublicznego Gimnazjum w Brynicy, Publicznego Gimnazjum w Zajączkowie, Publicznego Gimnazjum w Łosieniu , Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku i Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie.
     Zadaniem uczestnika konkursu było samodzielne wykonanie kartki świątecznej w dowolnej technice plastycznej (także z wykorzystaniem programów graficznych). Kształt i forma kartki były dowolne. Uczeń mógł wykonać więcej niż jedną pracę.
Na konkurs nadesłano bardzo dużo prac, łącznie  79, wykonanych w różnych technikach plastycznych.
     Jury w składzie:
Wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie pani Beata Ziental, p. Barbara Głowala - artysta plastyk, instruktor zajęć artystycznych i ceramicznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie, kierownik świetlicy Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie p. Małgorzata Pietrzykowska, p. Małgorzata Cierpiała – wychowawca świetlicy, nauczyciel WOS-u, p. Adam Kwiecień – nauczyciel zajęć technicznych, p. Magdalena Banaś – nauczyciel j. angielskiego i biologii oraz p. Joanna Janowska – Jung nauczyciel plastyki i informatyki oceniła złożone na konkurs prace, biorąc pod uwagę takie kryteria jak: zgodność z tematem konkursu, forma plastyczna, estetyka wykonania, nowatorstwo i pomysłowość. W związku z ich wysokim poziomem artystycznym jury miało trudne zadanie typując nagrody i wyróżnienia.
Jury przyznało 11 wyróżnień. Otrzymali je:
1. Emilia Kaczmarkiewicz - uczennica Publicznego Gimnazjum w Łosieniu (opiekunowie Magdalena Chamerska, Sylwia Giemza)
2. Julita Walas - uczennica Publicznego Gimnazjum w Zajączkowie (opiekunowie: Katarzyna Radlica, Małgorzata Blicharska, Wioleta Mróz)
3. Karolina Pietrala - uczennica Publicznego Gimnazjum w Zajączkowie
4. Zuzanna Giemza - uczennica Publicznego Gimnazjum w Zajączkowie
5. Wiktoria Kwiatkowska - uczennica Publicznego Gimnazjum w Zajączkowie
6. Marcin Walczyński – uczeń Niepublicznego Gimnazjum w Brynicy
(opiekun p. Joanna Jaworska)
7. Natalia Kościańska – uczennica z Gimnazjum nr 2 w Jaworzni (opiekun p. Katarzyna Dąbek)
8. Weronika Kozieł - uczennica Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku (opiekun p. Alicja Gozdek)
9. Marcin Kozieł – uczeń z Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku (opiekun p. Alicja Gozdek)
10. Sara Trojanowska – uczennica kl. 2d Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie (opiekun p. Joanna Janowska-Jung)
11. Zuzanna Grzegorczyk - uczennica klasy 2d Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie (opiekun p. Joanna Janowska-Jung)

3 miejsce zajęli egzekwo:
Klaudia Kozieł – uczennica kl. 1 Publicznego Gimnazjum w Łosieniu
(opiekun p. Magdalena Kaniowska)
Zuzanna Gaweł
– uczennica kl. 2a Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku (opiekun p. Alicja Gozdek)
Paulina Trzebińska – uczennica kl. 1 Gimnazjum w Brynicy (opiekun p. Joanna Jaworska)

2 miejsce zajęli egzekwo:
Piotr Jaworski – uczeń kl. 2e Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie
(opiekun p. Joanna Janowska – Jung)
Kamil Banaś – uczeń kl. 1a Publicznego Gimnazjum w Zajączkowie
(opiekunowie: p. Katarzyna Radlica, p. Małgorzata Blicharska, p. Wioleta Mróz)
Rafał Kurczyński – uczeń kl. 2a Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku
(opiekun p. Alicja Gozdek)
Patrycja Bańkowska – uczennica kl. 2a Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku (opiekun p. Alicja Gozdek)

1 miejsce egzekwo zajęli:
Mateusz Zapała – uczeń kl. 2 Niepublicznego Gimnazjum w Brynicy (opiekun p. Joanna Jaworska)
Natalia Martin – uczennica kl. 2a Gimnazjum nr 2 w Jaworzni
(opiekun p. Ewa Martin)
Inga Pietrzykowska
– uczennica kl. 2b Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie (opiekun p. Joanna Janowska – Jung)

Laureaci konkursu odebrali nagrody i dyplomy z rąk Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie pani dr Ewy Słomki. Nagrody ufundowała Rada Rodziców Gimnazjum  nr 1 w Piekoszowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i opiekunom za wkład włożony w przygotowanie podopiecznych do konkursu!