PROJEKT PT. „MŁODZI GŁOSUJĄ”

W dniach od 10.10.2011 r. do 10.11.2011 r. klasy I i II Gimnazjum nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Piekoszowie realizowały projekt edukacyjny pt. „Młodzi głosują – demokratyczne wybory do Samorządu Szkolnego”. Za realizację projektu odpowiedzialni byli:

– koordynatorzy: p. Katarzyna Lis i p. Ewa Zaród,

– opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: p. Małgorzata Sarbian, p. Anna Kmiecik, p. Paweł Sarbian,

– wychowawcy klas I – II.

Każda z klas miała za zadanie wyłonić kandydata na przewodniczącego Samorządu Szkolnego i przygotować mu kampanię wyborczą. Uczniowie podzielili się na grupy, które następnie opracowywały programy wyborcze, spoty reklamowe, wykonywały plakaty. Efekty tej pracy mogliśmy zobaczyć 4 listopada w świetlicy szkolnej. Wówczas bowiem miała miejsce prezentacja pierwszej części projektu – „kampania wyborcza”. Klasy III mogły zorganizować kampanię na zasadzie dobrowolności i z możliwości tej skorzystała klasa III a, przedstawiając swojego kandydata.

Spotkanie 4 listopada miało na celu m. in. ułatwienie gimnazjalistom wyboru kandydata na przewodniczącego Samorządu Szkolnego. 8 listopada przewidziano drugą część realizacji projektu – demokratyczne wybory w szkole.