PODSUMOWANIE AKCJI GÓRA GROSZA

Od 26 listopada do 7 grudnia 2012 roku na terenie naszego gimnazjum przeprowadzono akcję „Góra Grosza”, nad którą opiekę sprawowali nauczyciele świetlicy oraz p. Haliny Brożek. Nasi uczniowie zebrali łącznie 1699,91 zł, co dało  w przeliczeniu na jednego ucznia 5,80 zł.

W naszej szkole akcja ta miała charakter konkursu. Najwięcej pieniędzy zebrała klasa 2c – 284,18 zł i tym samym zdobyła pierwsze miejsce, drugą pozycję zajęła klasa 2a – 205,53 zł, a trzecią klasa 2d – 133,25 zł. Wymienione zespoły uczniowskie otrzymały nagrodę w postaci dni bez jedynek i niezapowiedzianych kartkówek.  Odpowiednio do zajętego miejsca można było uzyskać: za I miejsce – 3 dni, II miejsce – 2 dni, III miejsce – 1 dzień bez ocen niedostatecznych i niespodziewanych, krótkich sprawdzianów pisemnych.

Zebrane pieniądze odebrała firma kurierska, która przekazała je do Towarzystwa Nasz Dom. Na adres tej organizacji został również wysłany protokół z przeprowadzonej akcji.