PISANKI, KRASZANKI, ZAJĄCZKI, BARANKI…

Przed Świętami Wielkanocnymi miała miejsce III już edycja konkursu gminnego pod nazwą: „Pisanki, kraszanki, zajączki, baranki...", organizowanego przez świetlicę Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Jaworzni. Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnym oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych i zdolności manualnych.

Nasza świetlica bardzo chętnie przyłączyła się do konkursu. Uczniowie przygotowywali prace indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych, pod kierunkiem p. Małgorzaty Pietrzykowskiej, p. Ewy Zaród oraz nauczyciela techniki – p. Anny Kmiecik. Pojawiły się tradycyjnie stroiki świąteczne, jajka wielkanocne, prace malowane pastelami, ale również piękne prace na szkle i prace w drewnie zdobione trudną techniką decoupage’u.

W dniach 27 – 28 marca 2012 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu świątecznego. Ostatecznie nagrody przyznano w dwóch kategoriach: formy płaskie (kartki, rysunki, wycinanki, itp.) oraz formy przestrzenne (stroiki, palmy itp.). Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy, zaś ich opiekunowie podziękowania. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dobrej zabawy w przyszłym roku!

Lista laureatów Gimnazjum w Piekoszowie:

KATEGORIA: FORMA PRZESTRZENNA:

I miejsce: Sandra Skalmierska, kl. II d

II miejsce: Inga Pietrzykowska, kl. I b

Magdalena Tutak i Izabela Sornat, kl. II e

III miejsce: Kamil Wijas, kl. II d

Wyróżnienia: Aleksandra Walczak, kl. I e, Izabela Brożek, kl. II c, Milena Dąbek, kl. I d, Anna Huk, kl. I d, Daria Kokocińska, kl. I a, Oliwia Król, kl. I a, Wiktoria Szymkiewicz i Agata Pawlicka, kl. II e, Kinga Jarząb, kl. II e.

KATEGORIA: FORMA PŁASKA:

NAGRODA SPECJALNA – Marta Zapała, kl. III a.

Zdjęcia prac przygotowanych na konkurs można obejrzeć w galerii.