Niecodzienne zajęcia edukacji dla bezpieczeństwa

Dzięki pasjom i zainteresowaniom naszych uczniów Macieja Mazura i Michała Nowaka w kwietniu odbyły się ciekawe zajęcia edb.  Uczniowie zaprezentowali indywidualne środki ochrony dróg oddechowych  i skóry (maski przeciwgazowe i odzież ochronną ) oraz sprzęt do wykrywania skażeń promieniotwórczych – DP 66 m i RS 70. Kolejne zajęcia poświęcone były zagrożeniom pożarowym oraz zasadom postępowania w przypadku zaistnienia pożaru. Maciej i Michał jako młodzi druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rykoszynie świetnie sobie z tym poradzili. Pokazali się w mundurach strażackich z podstawowym oprzyrządowaniem oraz opowiedzieli o codziennych działaniach młodych strażaków ochotników. Gratulujemy tych zainteresowań i życzymy sukcesów w działaniach ratowniczych.

Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Jacek Zajkowski