MIĘDZYSZKOLNE SUKCESY LITERACKIE

Uczennica klasy 2d Sara Trojanowska zajęła drugie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim w ramach XXI Tygodnia Kultury Języka, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach. Uczennica wybrała temat: ,,Miłość do ojczyzny - wczoraj i dziś” i temu zagadnieniu poświęciła utwór liryczny.
   Ponadto uczeń klasy 2e Piotr Jaworski otrzymał pierwsze miejsce w IX Gminnym Konkursie Literackim im. S. Żeromskiego zorganizowanym przez Szkołę Podstawową i Niepubliczne Gimnazjum w Brynicy. Uczeń przygotował pracę, w której odwołał się do twórczości patrona naszej szkoły oraz własnych refleksji historyczno-literackich.
     Do     konkursów     przygotowywała     uczniów     polonistka  -   p. Małgorzata Sarbian.