ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

1 października 2011 r. w Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie odbyło się Ślubowanie klas I. Uroczystość rozpoczął Dyrektor szkoły – p. Mirosław Leśniak. Po tradycyjnym pasowaniu przedstawicieli klas I na uczniów gimnazjum, powitał przybyłych gości: przedstawicieli władzy gminy Piekoszów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, gimnazjalistów. Szczególnie gorąco podziękował za przyjęcie zaproszenia gościom specjalnym: p. Małgorzacie Stanioch – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach i p. Markowi Gosowi – przewodniczącemu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Kielcach.

Po panu Dyrektorze, z możliwości zabrania głosu skorzystali: p. Urszula Miśta – Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Małgorzata Stanioch oraz p. Marek Gos. Goście życzyli najmłodszym gimnazjalistom głównie dobrych ocen na świadectwach i samych sukcesów w karierze szkolnej. Następnie obdarowali pierwszaków symbolicznymi upominkami.

W dalszej części uroczystości każda klasa I zaprezentowała przygotowany wcześniej krótki program artystyczny (piosenki, wiersze, skecze, parodie, itp.). Wystąpienia te zostały nagrodzone brawami.

Na zakończenie starsza koleżanka potwierdziła przyjęcie pierwszaków w poczet uczniów gimnazjum, po czym życzyła im wytrwałości i sukcesów w nauce.

Po uroczystości Ślubowania klas I uczniowie i przybyli goście zostali zaproszeni przez panią Dyrektor – Barbarę Karyś na sportową Gimnazjadę, zorganizowaną przez naszą szkołę.