KIERMASZ WIELKANOCNY

4 kwietnia 2012 r. w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny, zorganizowany przez wychowawców świetlicy gimnazjum. Poprzedzony został przygotowywaniem świątecznych dekoracji. Młodzież, pod opieką p. Małgorzaty Pietrzykowskiej i p. Ewy Zaród, podczas zajęć świetlicowych wykonywała różnorodne ozdoby. Wśród nich były: wianki wielkanocne, stroiki, koszyczki, kolorowe ozdoby okienne i doniczkowe, odlewane z gipsu i malowane farbami zające, wełniane kurczaki, a także tradycyjne pisanki. Nie zabrakło też słodkich babeczek i pieczonych baranków. Największym zainteresowaniem cieszyły się dekoracje z żywą rzeżuchą.

Podczas kiermaszu nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz odwiedzający naszą szkołę mieli okazję nabyć ręcznie wykonane ozdoby. Zainteresowanie kupujących było duże.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży dekoracji świątecznych zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych i rolet okiennych do świetlicy. Za hojność i wsparcie serdecznie dziękujemy!