IV POWIATOWY KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

SZANOWNI DYREKTORZY SZKÓŁ
      NAUCZYCIELE JĘZYKA POLSKIEGO, HISTORII,                                                                             MUZYKI

W dniu 7 maja 2013 r. o godz. 10.00 w Zespole Placówek Oświatowych Gimnazjum nr  1  w  Piekoszowie odbędzie  się  IV  Powiatowy  Konkurs  Pieśni  i  Poezji  Patriotycznej i Żołnierskiej. Celem konkursu jest propagowanie piękna poezji wśród młodzieży, popularyzowanie utworów o tematyce patriotycznej, jak również promocja młodych talentów.

Zainteresowanych prosimy o wytypowanie uczestników w następujących kategoriach:
•    recytacja poezji
•    śpiew- solista
•    śpiew- zespół
   Dla zwycięzców, w każdej kategorii, przewidziane są pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Zgłoszenia  prosimy  przesyłać do 19 kwietnia 2013 roku na adres: malgorzatacierpiala@interia.pl
W zgłoszeniu proszę podać nazwę szkoły, nazwiska uczestników oraz tytuły wykonywanych utworów. Prosimy również o podanie numeru kontaktowego do opiekuna młodzieży.

Organizatorzy konkursu

REGULAMIN IV POWIATOWEGO KONKURSU PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

1. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie gimnazjów.
2. Nagrody będą przyznawane w trzech kategoriach:
•    recytacja poezji
•    śpiew - solista
•    śpiew - zespół
3. Każda ze szkół może zaprezentować do pięciu  utworów łącznie w dowolnych kategoriach.
4. Uczestnicy konkursu przyjeżdżają wraz z nauczycielem - opiekunem.
5. Kryteria oceny:
•    dobór repertuaru
•    interpretacja utworów
•    zaangażowanie emocjonalne i pomysłowość - oryginalność interpretacji utworów
•    dykcja oraz opanowanie tekstu (recytacja)
•    muzykalność i warunki głosowe wykonawców pieśni
•    ogólna wartość artystyczna prezentacji.
7. Uczestnicy zobowiązani są do zabrania ze sobą własnego  akompaniamentu.
8. Zgłoszenie uczniów do konkursu prosimy przesłać do 19 kwietnia 2013 roku
     na adres:  malgorzatacierpiala@interia.pl

9.  Uczestnicy konkursu przyjeżdżają na koszt własny.
10. Dla zwycięzców, w każdej z kategorii, przewidziane są pamiątkowe dyplomy
      oraz nagrody książkowe.
11. Uczestników konkursu obowiązuje strój galowy.