III POWIATOWY KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

27 kwietnia 2012 r. w Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie odbył się trzeci powiatowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej i Żołnierskiej. Festiwal zorganizowały: p. Małgorzata Cierpiała – nauczyciel historii oraz p. Katarzyna Lis – nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.

Celem konkursu jest propagowanie piękna poezji wśród młodzieży, popularyzowanie utworów o tematyce patriotycznej i promocja młodych talentów.

Na festiwal przybyli uczniowie gimnazjów z : Jaworzni, Łosienia, Promnika, Oblęgorka, Nowin, Samsonowa, Zajączkowa i oczywiście Piekoszowa. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: recytacja poezji, śpiew – solista, śpiew – zespół.

Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, zwłaszcza jeśli chodzi o indywidualny śpiew. Jury miało trudne zadanie, niemniej jednak przyznało poszczególne miejsca.

LAUREACI III POWIATOWEGO KONKURSU PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ:

KATEGORIA: ŚPIEW – ZESPÓŁ

I miejsce: grupa wokalna z Promnika

II miejsce: zespół z Samsonowa

III miejsce: zespół z Zajączkowa

KATEGORIA: ŚPIEW – SOLISTA

I miejsce: Patrycja Stoga – gimnazjum w Piekoszowie

II miejsce: Krzysztof Piotrowski – gimnazjum w Łosieniu

III miejsce: Paulina Titkin – gimnazjum w Promniku

Wyróżnienia: Marta Zapała – gimnazjum w Piekoszowie, Magdalena Kowalska – gimnazjum w Łosieniu, Patrycja Bębacz – gimnazjum w Łosieniu

KATEGORIA: RECYTACJA POEZJI

I miejsce: Natalia Piotrowska – gimnazjum w Oblęgorku

II miejsce: Agata Wijas – gimnazjum w Zajączkowie

III miejsce: Dominika Kowalska – gimnazjum w Promniku

Wyróżnienia: Kinga Ślefarska – gimnazjum w Samsonowie, Julia Bielicz – gimnazjum w Piekoszowie, Wiktoria Kasprzycka – gimnazjum w Nowinach.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na festiwal w przyszłym roku!