I POWIATOWE KONFRONTACJE HISTORYCZNE IM. KAZIMIERZA SABBATA W BIELINACH

W dniu 11.10.2011 r. młodzież naszego gimnazjum, pod kierunkiem p. Małgorzaty Cierpiały uczestniczyła w I Powiatowych Konfrontacjach Historycznych im. Kazimierza Sabbata. Konkurs odbył się w Bielinach, zorganizowany został przez Towarzystwo Przyjaciół Bielin.

Konfrontacje składały się z dwóch indywidualnych konkursów: historycznego (test z historii, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o regionie i z j. polskiego) oraz konkursu recytatorskiego poezji legionowej (tematyka niepodległościowa i patriotyczna).

Po części konkursowej uczniowie, wraz z opiekunami zostali zaproszeni do wioski średniowiecznej w Hucie Szklanej, a następnie w Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich w Bielinach odbyła się prezentacja nagrodzonych recytacji oraz wręczenie nagród za miejsca zajęte w konkursie historycznym.

Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie:

• Daniel Wieczorek, kl. III c – II miejsce w konkursie historycznym,
  • Joanna Danisz, kl. III f – III miejsce w konkursie historycznym,
  • Małgorzata Pietrzykowska, kl. III f – III miejsce w konkursie recytatorskim (wiersz pt. „Pogrzeb szpitalny” Józefa Andrzeja Teslara).

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom!