FESTIWAL PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ 2011

Głównym organizatorem i zarazem inicjatorem  festiwalu była pani Małgorzata Cierpiała – nauczyciel historii i wychowawca świetlicy. Uroczystość współorganizowali: pani Katarzyna Lis (nauczyciel wiedzy o społeczeństwie), pani Maria Wiech (nauczyciel muzyki). Za oprawę plastyczną festiwalu i poczęstunek odpowiedzialni byli nauczyciele świetlicy: pani Małgorzata Pietrzykowska (kierownik świetlicy) oraz pani Ewa Zaród (nauczyciel świetlicy). O poprawną recytację naszych uczniów zadbali nauczyciele                         j. polskiego: pani Małgorzata Rzepa i pani Irena Podgórska.
    Na zaproszenie, oprócz  naszej szkoły odpowiedziały gimnazja z gminy Piekoszów, tj. Jaworznia i Zajączków, ale nie tylko. Na występy przyjechali także uczniowie z Nowin                    i  Oblęgorka.
    Młodzież gimnazjalna z klas I – III zmierzyła się w następujących kategoriach:
•    śpiew – solista,
•    śpiew – zespół,
•    recytacja.
Gimnazjum z Jaworzni zaprezentowało montaż słowno – muzyczny na temat tradycji świąt                   z 1 i 3 maja.
    Uczniowie, przez ponad dwie godziny śpiewali i recytowali utwory o tematyce patriotycznej i żołnierskiej. Jury konkursowe przyznało następujące miejsca:

KATEGORIA: ŚPIEW – SOLISTA
I miejsce: Karolina Gozdek z Oblęgorka – piosenka „Nie pamiętasz”; II miejsce: Maria Wieczorek z Oblęgorka – pieśń „Orzeł Biały”; III miejsce: Patrycja Stoga z Piekoszowa – piosenka „Miejcie nadzieję”

KATEGORIA: ŚPIEW – ZESPÓŁ
I miejsce: grupa wokalna z Piekoszowa (Emilia Reczka, Sandra Skalmierska, Patrycja Stoga, Ewa Wolska, Piotr Wojtasiński) – piosenka „Wrócą chłopcy”; II miejsce: chór z Zajączkowa – pieśń „My I Brygada”

KATEGORIA: RECYTACJA
I miejsce: Kinga Szymkiewicz z Piekoszowa – „Elegia o chłopcu polskim” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, II miejsce: Agata Wijas z Zajączkowa – „Katyń” Jacka Kaczmarskiego; III miejsce: Katarzyna Seligowska z Piekoszowa – „Bagnet na broń” Władysława Broniewskiego oraz III miejsce: Dominika Szafulska z Piekoszowa – „Pieśń              o żołnierzach z Westerplatte” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni  dyplomami.