Czytanie łączy pokolenia

Od lat wiadomo, że czytanie łączy pokolenia, taka była myśl przewodnia spotkania autorskiego zorganizowanego przez nauczycieli: Beatę Konarską i Iwonę Kuban. W dniu 8.12.2017 r. do szkoły w Piekoszowie przybył autor książek dla dzieci i młodzieży pan Kazimierz Szymeczko. Pisarz, jest wieloletnim nauczycielem polonistą i bibliotekarzem. Przybył do nas ze Śląska. Z wielkim zaangażowaniem opowiadał o sobie i początkach swojej twórczości. Bardzo chętnie odpowiadał na pytania uczniów, których było bardzo wiele, dotyczyły one różnych dziedzin pisarstwa. Uczniowie byli ciekawi skąd biorą się pomysły na książki, kiedy przychodzi tak zwana „wena twórcza” i czy każdy może zostać pisarzem. Pan Kazimierz Szymeczko cierpliwie i z humorem wyjaśniał wszystkie kwestie i odpowiadał na pytania. Uczniowie dowiedzieli się, że książką jego dzieciństwa było opowiadanie: „Jak Wojtek został strażakiem”, które do dziś jest w kanonie lektur. Uczniowie mieli możliwość zakupienia książek pana Kazimierza Szymeczko, które autor chętnie podpisywał po zakończonym spotkaniu. Wiele pozycji jego autorstwa zostało zakupionych do biblioteki szkolnej. Gośćmi uroczystości była dyrekcja szkoły: Pani Barbara Karyś i Pani Marzena Zbroszczyk. Młodzież opuściła spotkanie w wyśmienitych humorach.