BISKUP GURDA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 23 maja 2012r. gościliśmy w szkole Pasterza naszej diecezji – księdza Biskupa Kazimierza Gurdę. Wraz z nim odwiedził nasze progi ksiądz wizytator Sylwester Okła oraz proboszcz parafii Piekoszów – ksiądz kanonik Zygmunt Kwieciński.

Gimnazjalistki, przy akompaniamencie muzyki przywitały zebranych pieśnią „Bądź pozdrowiony gościu nasz…” Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Karyś. Na ten szczególny dzień młodzież, pod kierunkiem księdza Michała Glina przygotowała montaż słowno – muzyczny pt. „Wiara, nadzieja, miłość”. Oprawę plastyczną uroczystości zapewniła p. J. Janowska – Jung. Uczniowie śpiewali pieśni i recytowali wiersze o tematyce religijnej.

W imieniu Rady Rodziców, kwiaty na ręce Biskupa Gurdy złożyła p. Małgorzata Pietrzykowska. Na zakończenie głos zabrał sam Biskup. Życzył wszystkim wytrwałości w wierze, miłości do Boga i drugiego człowieka oraz nadziei w chwilach zwątpienia, po czym udzielił swojego błogosławieństwa.

Wizyta księdza Biskupa Kazimierza Gurdy na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.