APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 r. to znacząca data w historii Polski – dzień odzyskania niepodległości. Mija 93 rocznica odzyskania przez nasz naród niepodległego bytu. Na przestrzeni kilku pokoleń nasza Ojczyzna nie istniała, ponieważ sąsiedzi poprzysięgli uroczyście, iż Polskę wymażą z historycznych dokumentów. Polacy, gnębieni i pokonani przez zaborców, tęsknili za wolnością.

Z racji Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem nauczycielki historii – p. Małgorzaty Cierpiały, przygotowali montaż słowno – muzyczny pt. „Droga Polaków do wolności”. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas: I d, II b, II c, II d, III a. Gimnazjaliści, recytując wiersze i śpiewając pieśni o tematyce niepodległościowej nakreślili historię Polski pod zaborami i okoliczności odzyskania niepodległości. Dla wszystkich obecnych na apelu była to niezapomniana i wyjątkowo piękna lekcja historii.