AKCJA „POMOC ŚWIĄTECZNA”

W dniach 21 listopada – 9 grudnia 2011 r. w naszym gimnazjum już po raz trzeci odbyła się akcja „Pomoc Świąteczna”, której organizatorkami były: p. Anna Pilkiewicz, p. Anna Kmiecik, p. Magdalena Mojecka, p. Justyna Liber-Opałko i p. Monika Haczkiewicz.

Uczniowie przez trzy tygodnie zbierali żywność dla rodzin potrzebujących pomocy materialnej, zwłaszcza w tym przedświątecznym czasie. Młodzież przynosiła produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak: makaron, ryż, mąka, cukier, herbata, konserwy, słodycze itp.

Celem tego przedsięwzięcia było uwrażliwienie nastolatków na trudną sytuację osób żyjących w ich otoczeniu, pomoc ludziom potrzebującym wsparcia innych, szerzenie empatii oraz kształtowanie postaw prospołecznych.

Dzięki ofiarności uczniów naszej szkoły, udało się zgromadzić znaczną ilość produktów spożywczych, które zostały przekazane do CARITAS KIELCE.

Wszystkim, którzy przyłączyli się „Pomocy Świątecznej”, okazali serce i hojność serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do udziału w tej akcji w przyszłym roku.