„Z wizytą w bajce”.

W dniu 5.12.2017 r. w bibliotece szkolnej, jak co roku, odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika, pod hasłem: „Z wizytą w bajce”. Organizatorami byli nauczyciele: Beata Konarska i Iwona Kuban. Na spotkanie przybili uczniowie klasy Ia i Ib wraz z opiekunami: panią Anną Prusarczyk i panią Małgorzatą Grzelą. Inscenizację, której motywem przewodnim były postacie z bajek, przygotowali uczniowie z klasy: Va, Vb i IIIc gimnazjum. Były zagadki, wierszyki o książkach i wesoła atmosfera. W ten sposób starsi uczniowie zachęcali młodszych kolegów do czytania. Poprzez zabawę uświadamiali im jak wielkie korzyści wypływają z czytania książek. Uroczystego pasowania dokonała pani dyrektor Marzena Zbroszczyk. Uroczystość uświetniła bajkowo-świąteczna dekoracja. Młodzi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki i wypożyczyli swoją pierwszą książkę.