„Nowe technologie w nauczaniu – kreatywna szkoła w Piekoszowie”

Szkoła w Piekoszowie otrzymała w lipcu 2016 roku dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na projekt zatytułowany „Nowe technologie w nauczaniu – kreatywna szkoła w Piekoszowie”. Dofinansowanie projektu zaplanowanego na 16 miesięcy umożliwi 6 nauczycielom różnych przedmiotów udział w szkoleniu zorganizowanym przez centrum szkoleniowe „Executive Training Institute”  na Malcie.

Główne cele projektu, to m.in:

- Pozyskanie nowych, innowacyjnych metod i narzędzi pracy z uczniem

- prowadzenie szkolnego bloga i praca metodą projektu z wykorzystaniem poznanych narzędzi

- Udoskonalenie jakości pracy placówki i  poprawa wyników nauczania

- Kształcenie kadry w wymiarze europejskim

- Umożliwienie mobilności kadry

- Usprawnienie współpracy pomiędzy nauczycielami w szkole, udoskonalenie i poszerzenie oferty edukacyjnej

- Zmniejszenie zagrożenia wypaleniem zawodowym

- Poprawa jakości nauczania i uczenia się przez uczestnictwo w szkoleniach na temat nowoczesnego i innowacyjnego edukowania, zakładającego współpracę z profesjonalnymi instytucjami,  a także z wykorzystaniem nowoczesnych technologii   i mobilności nauczycieli

- Podniesienie kompetencji kadry w zakresie języków obcych.

Kwota dofinansowania to 9378 Euro.

Eksperci oceniający raport złożony przez szkolnego koordynatora projektów Iwonę Zalewską –Lech z pierwszego, zakończonego już projektu z zakresu szkolenia kadry, podkreślają, iż szkoła w Piekoszowie jest liderem  w województwie w zakresie aplikowania i realizowania edukacyjnych projektów dofinansowanych z funduszy europejskich. Środki pozyskane w roku 2015/2016 to 91137 Euro. Ponadto projekt Comenius pt. European Fruit Museum, zrealizowany w latach 2012-2014, był dofinansowany na 20 000 Euro. W sumie od 2012r. pozyskano 111 137 Euro. Dyrektor szkoły dr Ewa Wydra podkreśla, iż efektywny rozwój szkoły w zakresie kształcenia w wymiarze europejskim, poprzez realizację w bieżącym roku szkolnym czterech projektów, jest istotnym elementem planu rozwoju szkoły , a także powodem do dużej satysfakcji.