1 ARTYSTYCZNE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ

15 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Leśnych im. Romana Gesinga  w Zagnańsku odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Przyrodniczego Fotograficzno- Plastycznego p.t. „Świętokrzyskie, jakie cudne. Na spotkanie przybyli młodzi artyści, którzy zostali nagrodzeni lub wyróżnieni w dwóch kategoriach konkursowych: fotografia i plastyka, a także gimnazjaliści, którzy wykonali prace z surowców wtórnych. Razem ponad 60 uczniów wraz z opiekunami. Uczniów z naszej szkoły przygotowywała do tego konkursu p. Ewa Szczepańska.

Program tej uroczystości wyglądał następująco:
1) Złożenie prac plastycznych z surowców wtórnych - ekopław, ekogad.
2) Warsztaty na temat flory i fauny Ziemi Świętokrzyskiej.
3) Zwiedzanie Ośrodka Rehabilitacji dla Ptaków Drapieżnych.
4) Uroczysta gala - wręczenie nagród, przedstawienie sokolników i sygnalistów.
5) Występ zespołu Lumberjack dla laureatów i gości.

Osiągnięcia uczniów z naszego gimnazjum:
3 miejsce - w Przyrodniczym Konkursie Fotograficzno-Plastycznym "Świętokrzyskie jakie cudne" w kategorii praca z surowców wtórnych - Inga Pietrzykowska z klasy 2b
Wyróżnienie w Przyrodniczym Konkursie Fotograficzno-Plastycznym "Świętokrzyskie jakie cudne" w kategorii praca z surowców wtórnych: Aleksandra Makuch z klasy 2b, Dominika Gałęziowska z klasy 2b
Wyróżnienie w Przyrodniczym Konkursie Fotograficzno-Plastycznym "Świętokrzyskie jakie cudne" w kategorii praca plastyczna - Aleksandra Jas z klasy 2a