Zielona Szkoła - Puck 2016

30.05.2016

Zbiórka pod szkołą odbyła się o godz. 2:40. Wyjechaliśmy o godz. 3:00. Po dziesięciogodzinnej podróży dotarliśmy do hotelu. Zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy zwiedzać okolice Pucka. Spacerowaliśmy po plaży, podziwialiśmy klify, a co poniektórzy zaliczyli pierwszą kąpiel w morzu.

31.05.2016

W drugim dniu zwiedzaliśmy oliwskie ZOO. Mogliśmy zobaczyć  różne gatunki małp, żyrafy, słonie oraz inne dzikie zwierzęta. Następnie udaliśmy się do Katedry Oliwskiej, by móc podziwiać najstarsze w Polsce organy. Później poszliśmy do przepięknego Parku Oliwskiego. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Stare Miasto w Gdańsku, a w nim Kościół Mariacki. Na ul. Długiej mieliśmy czas wolny, gdzie mogliśmy zobaczyć słynną Fontannę Neptuna.

01.06.2016

Z okazji dnia dziecka dostaliśmy słodkości w postaci babeczek od właściciela hotelu oraz Kinder czekoladek od opiekunów wycieczki. Był to dzień pełen zabaw. Mogliśmy zagrać w kręgle lub pójść na plażę i popluskać się w wodzie. Po południu odbyła się bitwa na kolory, co zostało uwiecznione na zdjęciach. Po obiedzie 3 drużyny rywalizowały o miano najlepszych w grze miejskiej. Jak w zeszłym roku wygrała drużyna p. Adama.

02.06.2016

Czwartego dnia zwiedzaliśmy Oceanarium w Gdyni i statek  „Dar Pomorza”. Następnie udaliśmy się do Sopotu, aby pospacerować po molo. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do centrum nauki Eksperyment w Gdyni. Po powrocie do hotelu mieliśmy czas wolny; mogliśmy pójść na plażę, zwiedzić okolicę, bądź zostać w pokojach pod opieką opiekunów. Późnym wieczorem urządziliśmy sobie karaoke. Śpiewając stare, polskie hity, miło spędziliśmy ostatnią noc w Pucku.

03.06.2016

Ostatniego dnia, jeszcze przed wyjazdem w kierunku Piekoszowa, każdy z uczestników naszej wycieczki  miał okazję upiec własny chleb w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Do domu wracaliśmy śpiewając wspólnie wesołe piosenki lub spędzając czas na odpoczywaniu.

Uczniowie

Poniżej zamieszczamy kilka odnośników do galerii, prezentacji lub filmików z wycieczki