XVI konkurs pięknego czytania w bibliotece szkolnej, pod hasłem: „Świętokrzyskie czyta Żeromskiego”.

W dniu 24.05.2017r. w bibliotece szkolnej odbył się XVI konkurs pięknego czytania pod hasłem: „Świętokrzyskie czyta Żeromskiego” , zorganizowany przez nauczycieli: Iwonę Kuban, Beatę Konarską, przy współpracy nauczycieli polonistów.  Uczniowie  wyłonieni w trakcie eliminacji klasowych, czytali wybrane fragmenty z najbardziej znanych utworów autora „Syzyfowych prac”.  Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa i kultury języka polskiego pośród społeczności uczniowskiej Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie. Nastrój spotkania podkreślała stosowna dekoracja i wystawa książek. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja pod przewodnictwem pani Ewy Zaród wyłoniła laureatów.