ŚWIETLICA SZKOLNA ogłasza V edycję konkursu literackiego pt. „LIST DO MATKI”

REGULAMIN  KONKURSU:

1. ORGANIZATOR: wychowawcy świetlicy Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie, przy współpracy nauczycieli polonistów.
  2. TERMIN: do 8 maja 2017 r. (prace należy dostarczać do nauczycieli polonistów, a następnie do świetlicy szkolnej gimnazjum).

1. CELE KONKURSU:
  • rozbudzanie szacunku i uczuć dla Matki  oraz pielęgnowanie wartości rodzinnych;
  • rozwijanie umiejętności literackich.
  1. ADRESACI: uczniowie klas I Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie.
  2. WYMOGI KONKURSOWE:

Własny utwór literacki z tytułem. Forma listu dowolna – np. proza, wiersz.

Tematyka listu powinna obejmować wyrażenie swojego szacunku do codziennej matczynej opieki i miłości; dbania o ognisko domowe  i rodzinę; przywoływanie wspomnień z chwil spędzonych z mamą, itd.

Technika maszynopisu – komputer/czcionka Times New Roman/rozmiar 12.

UWAGA! Dodatkowo pracę – po sprawdzeniu przez nauczycieli j. polskiego – należy wysłać na adres: malagosia72@onet.pl lub karlaewa@interia.pl

Format: kartka A4, maksymalnie 1 strona.

Do pracy należy dołączyć opis: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, klasa.

1. KRYTERIA OCENY:

- zgodność z formą i tematyką konkursu;

- poprawność gramatyczna, stylistyczna i ortograficzna pracy.

1. NAGRODY: Laureaci konkursu otrzymają: dodatkową ocenę z j. polskiego, bilecik szczęścia i dyplom.
  2. Prace konkursowe zostaną zaprezentowane przed świetlicą gimnazjum, bez zamieszczania danych osobowych autorów.