Walentynki w bibliotece

Walentynki – coroczne święto zakochanych przypada na 14 lutego. Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz z kultem św. Walentego z Bawarii i Tyrolu. Stałym elementem walentynek jest wzajemne wręczanie sobie ozdobnych karteczek, upominków w postaci kwiatów, słodyczy i pluszowych maskotek.

W związku z tym sympatycznym świętem dnia 10.02.2015r, uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wyłonieni w drodze eliminacji klasowych wzięli udział w konkursie recytatorskim poezji miłosnej pod hasłem: „Miłość jest pełnią życia”. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa i kultury języka polskiego pośród społeczności uczniowskiej Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie.

Uczniowie przygotowali wiersze sławnych poetów, których motywem przewodnim była miłość. Tłem dla występujących była barwna, kolorowa dekoracja,  która miały kojarzyć się z nastrojową kawiarenką. Uczniowie biorący udział w konkursie, za swój aktorski trud, nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Laureaci konkursu:          Szkoła Podstawowa

Marek Grzegorczyk    kl. IV c