TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄTECZNE!!!

POZNALIŚMY  TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄTECZNE!!!

W dniu 11.12.2014 w świetlicy szkolnej  Gimnazjum uczniowie klas pierwszych odbyli lekcję znajomości tradycji i zwyczajów świątecznych.
Poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach  :
- poznali  symbolikę Świąt Bożego Narodzenia .
- przybliżyli sobie  tradycje i zwyczaje świąteczne,
- budowali  więzi międzyludzkie  poprzez wspólne kolędowanie i zabawę.
 W pierwszej części uczniowie obejrzeli  inscenizację świąteczną  przygotowaną przez uczniów klasy 1d pod tytułem: „ Tradycje i zwyczaje świąteczne”  oraz wspólnie ze starszymi koleżankami zaśpiewali  znane i lubiane kolędy i pastorałki.
  W drugiej części dzielnie walczyli  o tytuł Mistrza Znajomości Tradycji i Zwyczajów Świątecznych poprzez udział w różnych zabawach i  konkursach. Między innymi każda klasa miała:
- przygotować najbardziej oryginalny strój  dla   św.  Mikołaja
- przygotować  efektowny i pomysłowy stroik świąteczny ,
-  zrobić jak najdłuższy łańcuch świąteczny,
- wykazać się znajomością tradycji świątecznych rozwiązując quiz wiedzowy ,
- wykazać się znajomością kolęd,
- wykazać się znajomością potraw wigilijnych.
Oceny wykonania poszczególnych zadań  i punkty przydzielało szacowne jury.
Wszystkie klasy wspaniale się bawiły i dzielnie walczyły o tytuł . Wykazały się dużą znajomością tradycji i zwyczajów świątecznych, a punktacja i ocena była bardzo zbliżona. Nieznacznie tytuł Mistrza Znajomości Tradycji i Zwyczajów  Świątecznych  wywalczyła  klasa 1d, tytuł I Wicemistrza klasa 1c, a drugiego Wicemistrza klasa 1b.

Dziękujemy za zabawę . M. Pietrzykowska,  M. Wiech, wych, świetlicy.