Spotkanie z Edytą Jungowską w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Znana aktorka Edyta Jungowska, w Kielcach czytała dzieciom ze Szkół Podstawowych w województwie świętokrzyskim książkę "Pippi Pończoszanka" Astrid Lindgren, a z gimnazjalistami poprowadziła warsztaty aktorskie. Spotkania 23 listopada w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" zorganizowali: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Kielcach oraz Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

W ramach współpracy z Biblioteką Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie,  Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach, Pani Urszula Salwa na spotkanie zaprosiła laureatów konkursu pięknego czytania, pod hasłem: „Mój ulubiony autor, moja ulubiona książka”, oraz uczniów kl I – III Gimnazjum.

Aktorka  Edyta Jungowska  zachęcała młodzież i dzieci  do czytania poprzez atrakcyjne animacje.  Podczas spotkania nawiązywała z młodzieżą dialog, dzięki czemu słuchacze byli cały czas zainteresowani i skupieni na rozmowie. Z gimnazjalistami, prowadziła warsztaty aktorskie z naciskiem na grę w filmach. Aktorka wydaje najważniejsze dzieła szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren w formie książek do słuchania – audiobooków, które można było nabyć po spotkaniu, a także zdobyć autograf aktorki.

Osoby znane, lubiane i popularne potrafią bardzo skutecznie zachęcić młodzież  do regularnego czytania oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych  poprzez kontakt z książką.

Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele: Iwona Kuban, Małgorzata Rzepa , Irena Podgórska.