Rajd rozpocznie się o godzinie 08.00, 10 maja 2017 pod budynkiem szkoły

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Nasza szkoła bierze udział w Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym organizowanym przez Kuratorium Oświaty, który odbędzie się 10 maja 2017 roku.  Celem rajdu jest popularyzacja turystyki rowerowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Rajd na formułę zlotu gwiaździstego, uczestnicy startują z różnych miejscowości i zdążają do wspólnej mety, która zlokalizowana będzie na kąpielisku nad zalewem w Borkowie (gmina Daleszyce). Przyjazd na metę na godzinę 12.00. Na miejscu ciepły posiłek, konkursy z nagrodami oraz prezentacja na temat bezpiecznego poruszania się po drogach przygotowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach. Rajd jest elementem akcji Świętokrzyski Dzień Roweru.

Rajd rozpocznie się o godzinie 08.00 pod budynkiem szkoły i odbywać się na trasie (START) PIEKOSZÓW 8.00 – SZEWCE- ZAGRODY - NOWINY- DYMINY-SUKÓW - BORKÓW KĄPIELISKO 12.00 (META). Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest posiadanie karty rowerowej, zapoznanie się z regulaminem rajdu, podporządkowanie się decyzjom kierownictwa rajdu oraz pisemną zgodę rodzica bądź opiekuna prawnego. Każdy uczestnik powinien posiadać sprawny rower . Rower musi być wyposażony w:

• światło pozycyjne przednie o barwie białej lub żółtej selektywnej,
  • światło pozycyjne tylne barwy czerwonej,
  • światło odblaskowe tylne czerwone o kształcie innym niż trójkąt,
  • przynajmniej jeden sprawnie działający hamulec,
  • dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nie przeraźliwym dźwięku.

Prosimy o zaopatrzenie dziecka w odpowiedni ubiór w zależności od warunków atmosferycznych na zewnątrz (ciepłą kurtkę, czapkę, rękawiczki ewentualnie płaszcz przeciwdeszczowy) oraz kartę rowerową. Informujemy również o obowiązku jazdy w kasku ochronnych na rowerze osób niepełnoletnich. Prosimy również zabrać ze sobą coś do picia.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Pan Grzegorz Opara  tel. 697414232.

Powrót autokarem oraz transport rowerów zapewnia Urząd Gminy w Piekoszowie.

Planowana trasa rajdu. Trasa liczy ok.32 km.

REGULAMIN RAJDU ROWEROWEGO

INFORMACJA DLA RODZICÓW