Profesjonalni, Sprawni, Pomocni - KONKURS PLASTYCZNY

Na początku marca wychowawcy świetlicy gimnazjum zachęcali uczniów do przygotowania prac na XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”, ogłoszony przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Celem konkursu było ukazanie strażaków - ratowników podczas działań ratowniczo – gaśniczych. Ważne były przemyślenia autorów  i skojarzenia powiązane ze służbą na rzecz innych, realizowaną przez funkcjonariuszy i funkcjonariuszki PSP.

Do świetlicy wpłynęło 6 prac plastycznych o tematyce pożarniczej. Przygotowali je uczniowie:

Magdalena Filipiak, kl. 1a;

Roksana Paprocka, kl. 1a;

Hubert Kusiński, kl. 1a;

Nikola Szafulska, kl. 2c;

Milena Ciosek, kl. 2d;

Julia Zapała, kl. 3d.

Prace przekazane zostały do Starostwa Powiatowego w Kielcach. Ostateczna lista laureatów ogólnopolskiego konkursu ukaże się po 19 czerwca 2017 r. na stronie www.straz.gov.pl oraz na łamach czasopisma „Przegląd Pożarniczy”.