OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ POD HASŁEM: „CZYTANIE KSIĄŻEK – TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA”

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania  - 28.10.2018r we współpracy ze świetlicą ,w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z uczniami kl. I i kl. II ,zorganizowane przez nauczycieli bibliotekarzy Iwonę Kuban i Beatę Konarską. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali głośnego czytania opowiadań o zwierzętach. Nauczyciele zadawali pytania dotyczące rozumienia tekstu. Za prawidłowe odpowiedzi, rozwiązane zagadki oraz uważne słuchanie, uczniowie dostawali zakładki do książek. Celem spotkania było zachęcenie do odwiedzania biblioteki szkolnej i do czytania książek, które według Wisławy Szymborskiej jest: „Najpiękniejszą zabawą jaką mogła sobie ludzkość wymyślić”.