Nocny seans filmowy (150 x Żeromski)

W związku ze 150 rocznicą urodzin Stefana Żeromskiego, w nocy z dnia 06.11.2014r. na 07.1.2014r. w Gimnazjum nr 1 w Piekoszowie odbył się NOCNY SEANS FILMOWY w oparciu o adaptację prozy Stefana Żeromskiego. Organizatorami imprezy byli nauczyciele: Iwona Kuban, Beata Konarska, Alicja Brelska   i Małgorzata Rzepa . Oprawą techniczną zajeli się nauczyciele: Jacek Zajkowski i Adam Kwiecień. Wszystkich zebranych, serdecznie przywitała Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie dr Ewa Słomka. Na „wieczór filmowy z Żeromskim” przybył, zaproszony przez młodzież, Wójt Gminy Piekoszów ,Pan Zbigniew Piątek , który zawsze chętnie uczestniczy w ważnych wydarzeniach szkolnych. Na spotkaniu obecna była również Wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie -  Beata Ziental.  Celem imprezy, była próba odpowiedzi na pytanie, na   ile twórczość autora „Syzyfowych prac”, którego współcześni nazywali  sumieniem narodu , jest w dzisiejszych czasach aktualna. Wieczór z udziałem uczniów i nauczycieli  rozpoczął   się prezentacją przygotowaną przez wykładowcę UJK pana Andrzeja Kozieję. Młodzież zapoznała się z dokumentami edukacyjnymi pt.: „Dusza rozdarta” oraz z pierwszą adaptacją filmową „Wiernej Rzeki”. Wystąpienie pana Andrzeja Kozieji było przeplatane konkursami i zagadkami skierowanymi do młodzieży. Młodzi odbiorcy,  bardzo chętnie podejmowali wyzwania literackie, żywiołowo i z entuzjazmem reagowali na stawiane im pytania. Po północy uczniowie wraz z nauczycielami kontynuowali oglądanie filmów w oparciu o prozę Stefana Żeromskiego.