Młodzież nagrodziła wspaniałego gościa gromkimi brawami i bukietem kwiatów

18 grudnia 2015r. Senat przyjął Uchwałę ustanawiając rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by w 100 rocznicę śmierci, i 170 rocznicę urodzin (1046- 19160) oddać należny hołd temu wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji jego twórczości. W związku z tym w dniu 25.10.2016r. odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum (uczestników konkursu czytelniczego), z prawnuczką Henryka Sienkiewicza p. Anną Dziewanowską, zorganizowane przez nauczycieli bibliotekarzy Iwonę Kuban i Beatę Konarską. Celem spotkania było przybliżenie uczniom sylwetki polskiego noblisty.

Pani Anna opowiadała barwnie o życiu prywatnym i twórczości  swojego sławnego przodka. Przytaczała anegdoty i ciekawostki rodzinne. Przedstawiła, korzystając z wystawy zdjęć  historię swojej rodziny.  Z wielkim zacięciem czytała uczniom fragment z „Quo vadis”.  Wybrane fragmenty z powieści H. Sienkiewicza zaprezentowali  również laureaci konkursu pięknego czytania prozy H. Sienkiewicza. Młodzież nagrodziła wspaniałego gościa gromkimi brawami i bukietem kwiatów. Pani  Anna Dziewanowska zaprosiła wszystkich uczestników spotkania do odwiedzenia dworu w Oblęgorku.