Konkurs "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze" 2014

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2014" dedykowanym uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Jednocześnie informujemy, że dla uczniów szkół podstawowych planowana jest kolejna edycja konkursu, która rozpocznie się  na początku 2015 r.

Tegoroczna edycja Konkursu zostanie przeprowadzona dzięki wsparciu finansowemu z projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie", realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Cele konkursu:

• Upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
  • Zwiększenie poziomu wiedzy uczniów i ich rodziców na temat możliwości wykorzystania Internetu do pełnego uczestniczenia w życiu publicznym, społecznym i gospodarczym.

Projekt objęli patronatem honorowym:

• Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
  • Wojewoda Świętokrzyski
  • Świętokrzyski Kurator Oświaty

Organizatorzy:

• Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli,
  • Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego,
  • Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Patronat medialny:

• Radio Kielce,
  • TVP Kielce,
  • Echo Dnia.

Projekt adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zaplanowane zostały następujące działania:

• spotkania uczniów z funkcjonariuszami policji,
  • lekcje poświęcone tematyce projektu,
  • konkurs dla uczniów,
  • konferencja podsumowująca.

Szczegóły:

1. Uczniowie przygotowują spot informacyjny na temat możliwości efektywnego i bezpiecznego wykorzystania szerokopasmowego łącza do Internetu w życiu codziennym. Pracę wykonują w zespołach dwuosobowych.

2. Praca konkursowa powinna prezentować możliwości wykorzystania Internetu w życiu codziennym np. do bezpiecznych zakupów, planowania podróży, bankowości elektronicznej, załatwiania spraw urzędowych, komunikacji między ludźmi, edukacji i samodoskonalenia itp.

3. Praca konkursowa powinna wskazywać na przewagę wykorzystania różnorodnych bezpiecznych usług dostępnych w Internecie nad tradycyjnymi sposobami załatwiania spraw w życiu codziennym.

4. Nadsyłając pracę Uczestnicy oświadczają, że są jej autorami i posiadają wszelkie prawa do dysponowania utworem i wszystkimi jego elementami. Ponadto oświadczają, że nadesłana praca nie narusza praw osób trzecich, w szczególności wszystkich osób na niej widocznych. Posiadają prawa do rozpowszechniania ich wizerunku o ile taka ochrona występuje, oraz że osoby te, wyraziły zgodę na wykorzystanie ich wizerunku w Konkursie. W przypadku braku takiej zgody, Uczestnicy biorą na siebie odpowiedzialność za wszelkie uzasadnione roszczenia osób trzecich.

Dla uczniów i nauczycieli przewidziane są atrakcyjne nagrody!!!

Wszelkiego rodzaju pytania oraz zespoły chętne do wzięcia udziału w Konkrsie proszone są o kontakt z p. Przemysławem Kaczmarskim pkaczmarski@zpopiekoszow.pl

UWAGA! Na zgłoszenia czekam najpóźniej do 26 września 2014 roku